Politycy oburzeni po premierze - WRÓG NUMER JEDEN w kinach od 8 lutego!

2012-12-22 10:28
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Już 8 lutego na ekrany polskich kin wejdzie film WRÓG NUMER JEDEN.W stanach Zjednoczonych już wywołał zamieszanie!


W Stanach Zjednoczonych obraz można już oglądać na ekranach kin w Los Angles i Nowym Jorku. Film wywołuje silne mocne nie tylko w widzach i krytykach filmowych. Obraz spotkał się z protestem
amerykańskich senatorów, którzy są zbulwersowani scenami z filmu - Dianne Feinstein nazwała obraz niebezpieczną kombinacją fikcji i faktów.

Dianne Feinstein oraz dwaj inni senatorowie, John McCain oraz Carl Levin, wystosowali list do Sony
Pictures, w którym wyrażają swoje oburzenie scenami z WROGA NUMER JEDEN.


Według nich obraz jest rażąco nieprawdziwy i wprowadza w błąd, jakoby informację o miejscu pobytu Osamy bin Ladena uzyskano za pośrednictwem tortur. Niepokojące są według nich słowa otwierające film, że powstał na podstawie rzeczywistych zdarzeń. Zdając sobie sprawę z ogromnej roli kina, obawiają się że ludzie przyjmą filmową wersję wydarzeń za fakt.

Reżyserka filmu Kathryn Bigelow odpiera zarzuty mówiąc, że film pokazuje jedynie kontrowersyjne praktyki i metody wywiadowcze, nie wskazując by któraś z nich była kluczowa dla sprawy.


źródło/fot - materiały prasowe


P.D

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE