Paula Biskup

i

Autor: Mirosław Sosnowski/Tvn Paula Biskup zachwyciła w "Mam talent!"

Gwiazdy

Zaczynała w "Mam talent!". Dziś jej piosenka podbija TikToka

2024-04-06 18:51

Paula Biskup wystąpiła w popularnym talent show stacji TVN w 2022 roku. 15-letnia wówczas Paula talentem wokalnym zachwyciła jurorów i widzów. Od samego początku jasne było, że Paula z pewnością przejdzie do kolejnego etapu. Jednak Marcin Prokop zdecydował się wcisnąć "złoty przycisk", który od razu zagwarantował jej półfinał. Paula opublikowała właśnie nową piosenkę, która podbija TikToka.

Kiedy w 2022 roku wystąpiła w 14. edycji "Mam talent!" była 15-letnią uczennicą kaliskiego liceum, które przygotowywało ją do matury międzynarodowej. Pochodząca z Turku Paula Biskup od najmłodszych lat pasjonowała się muzyką, uczęszczała do Szkoły Muzycznej na lekcje gry na wiolonczeli, już w wieku przedszkolnym brała udział w wielu konkursach wokalnych. Później zaczęła nagrywać covery, a następnie skoncentrowała się na tworzeniu własnych utworów. Właśnie podczas castingu w "Mam talen!" zaprezentowała własny utwór "Gorszy stan", do którego zagrała również na gitarze. Jej wykonanie zachwyciło Małgorzatę Foremniak, Jana Klimenta i Agnieszkę Chylińską, którzy nie szczędzili utalentowanej dziewczynie komplementów.

"Twoja dojrzałość jest tak niebywała, że jestem po prostu tym rozwalona. Doskonały występ" - powiedziała wówczas o jej występie Agnieszka Chylińska.

Kamil Bednarek zaczynał w Mam Talent. Dziś jest mężem i zmienił wizerunek

Paula Biskup zachwyciła wszystkich

Zarówno zgromadzona w studio publiczność, jak i widzowie przed telewizorem byli pewni, że Paula Biskup zasłużyła na udział w dalszych etapach talent show. Młoda wokalistka tak oczarowała prowadzącego show, Marcina Prokopa, że ten zdecydował się na wciśnięcie "złotego przycisku", co zagwarantowało Pauli udział w półfinale. Choć w samym finale nie udało jej się zwyciężyć i zajęła siódme miejsce, to nie zrezygnowała ze swojej pasji. Nadal tworzy i nagrywa autorskie utwory, a jej najnowsza piosenka właśnie stała się hitem TikToka!

Piosenka Pauli Biskup podbija TikToka!

Po jej finałowym występie, w którym również zaprezentowała autorski utwór, Agnieszka Chylińska nie miała wątpliwości, że Paula Biskup ma szansę zawojować polską scenę muzyczną.

"Paula może osiągnąć naprawdę duży sukces i może nagrać piękne płyty i ludzie mogą śpiewać jej piosenki i umierać z zachwytu na jej koncertach" - mówiła.

Paula nadal nagrywa nowe piosenki, które umieszcza na swoim kanale na YouTubie oraz w mediach społecznościowych. Nagrała także własną EP-kę "Fatalna dziewczyna EP", na której znalazło się aż 11 piosenek. 15 marca 2024 r. ukazał się nowy utwór artystki zatytułowany "Nie Szkodzi", który wykonuje w duecie z Piotrem Odoszewskim. Nowa piosenka od razu stała się hitem internetu. Na YouTubie kawałek ma już prawie 400 tysięcy wyświetleń. Niemałą popularnością cieszy się również na TikToku. Ostatni filmik, na którym Paula śpiewa fragment utworu, był odtworzony ponad 600 tysięcy razy, zdobył 57,5 tysiąca polubień i wiele komentarzy od zachwyconych fanów artystki, którzy zgodnie przyznają, że Paula jest niezwykle utalentowana. Oczywiście nie brakuje także porównań do sanah.

Słyszeliście już kawałek "Nie Szkodzi" Pauli Biskup? Jak Wam się podoba?