Oto najdłuższe POLSKIE seriale. Czy "Klan" faktycznie jest rekordzistą?

2022-01-26 13:45 Leon Pietrzak
Klan
Autor: VIPHOTO/East News

Niekończąca się opowieść - czyli najdłuższe seriale, które pojawiły się kiedykolwiek w polskiej telewizji. Niektórzy nazywają je serialowymi tasiemcami, bo odcinki emitowane są tak długo, że końca nie widać. Czy kultowy „Klan” faktycznie jest rekordzistą w tej konkurencji? Sprawdźmy!

Jakie są najdłuższe seriale w Polsce? To pytanie zadaje sobie naprawdę wielu telewidzów. Polacy uwielbiają oglądać seriale. Niektóre z nich pobiły wszelkie możliwe rekordy i są emitowane tak długo, że oglądają je nawet kolejne pokolenia. W naszym kraju powstaje coraz więcej znakomitych seriali, które cieszą się niesamowitą popularnością. Jednak pod względem ilości odcinków jeszcze im daleko do Pierwszej Miłości, czy Świata według Kiepskich. Nasz dzisiejszy ranking utrudnia fakt, że niektóre produkcje są emitowane częściej, a inne rzadziej ale za to przez dłuższy okres czasu. Mimo wszystko, postaramy się wyłonić zwycięzce i przedstawić 7 najdłuższych polskich seriali ever. Wiecie, że niektóre przekroczyły nawet 1000 epizodów?

NAJDŁUŻSZE SERIALE [Promyk nadziei/Kozacka miłość/Przysięga/Elif] RANKING | ESKA XD - Hotplota #33

Jaki polski serial jest najdłuższy?

Wielu widzów twierdzi, że Klan jest najdłuższym polskim serialem i wiecie co? Trudno się z tym nie zgodzić! To faktycznie lider pod względem ilości wyemitowanych odcinków. Serial liczy 25 sezonów i 3923 odcinki! Do tego jest to najdłuższa produkcja pod względem nieprzerwanej transmisji. Pierwszy odcinek pojawił się już w 1997. Drugie miejsce zajęła Pierwsza miłość, która ma na koncie 3348 odcinków. Serial dogania „Na wspólnej” - 3311 odcinków. Produkcje, o których również wypada wspomnieć, to M jak miłość (1632 odcinki), Plebania (1829 odcinków) i Złotopolscy (1121 odcinków). Warto jeszcze zwrócić uwagę na popularny sitcom - Świat według Kiepskich, który może odcinkami odbiega od wyżej wymienionych tytułów, ale znajduje się w czołówce najdłużej emitowanego serialu. Od 1999 roku nakręcono 34 sezony, w tym 576 odcinków (+7 specjalnych). Zaskoczeni? My trochę tak!

Sonda
Który serial bardziej Ci się podoba?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE