Telenowela

Macocha - kto jest kim? Bohaterowie i gwiazdy z obsady meksykańskiej telenoweli

2024-03-15 15:11

"Macocha" to meksykańska telenowela, która cieszy się zainteresowaniem fanów gatunku. Od poniedziałku do piątku widzowie mogą śledzić losy bohaterów tego latynoskiego melodramatu. Produkcja jest pełna gwiazd, które są już dobrze znane telenowelowej publiczności. Kto pojawił się w obsadzie? Kto jest kim w serialu?

"Macocha" (oryg. tytuł "La madrastra") to wielki meksykański hit, który emitowany jest w polskiej telewizji. O czym jest serial? Podczas podróży do Hiszpanii Marcia Cisneros zostaje oskarżona o zamordowanie Nicolása Escalante i skazana na 35 lat więzienia. Jej mąż Esteban Lombardo uważa ją nie tylko za morderczynię, ale także za cudzołożnicę, która zabiła kochanka, aby zatuszować zdradę, więc ją porzuca i składa pozew o rozwód. Marcia zapewnia, że jest niewinna i że wśród przyjaciół jej byłego męża jest morderca, dlatego w więzieniu studiuje prawo, aby móc wznowić proces sądowy. Dwadzieścia lat później prawnikowi udaje się uzyskać jej przedterminowe zwolnienie, a ona wraca do Meksyku, aby oczyścić swoje imię i spotkać się z dziećmi, które myślą, że nie żyje. Aby pozyskać dzieci i zbadać każdego z podejrzanych, Marcia zmienia nazwisko i przedstawia się jako Marisa Jones. Marcia zmusza Estebana do rozstania się z narzeczoną, aby wziąć z nim ślub, stając się w ten sposób macochą własnych dzieci... Sprawdź, kto wciela się w głównych bohaterów.

Tureckie seriale to nie tylko telenowele. 5 świetnych produkcji znad Bosforu.

Macocha - bohaterowie

Aracely Arámbula - Marcia Cisneros / Marisa Jones

Po śmierci rodziców trafiła pod opiekę księdza, który stał się dla niej ojcem zastępczym. Pracowała z nim w przychodni kościelnej i w sierocińcu. Była bardzo zakochana, gdy wyszła za mąż za Estebana, z którym miała dwójkę dzieci: Hugo i Łucję. Esteban porzucił ją w więzieniu w Palma de Mallorca w Hiszpanii, po tym jak została niesprawiedliwie skazana na 35 lat więzienia za rzekome zamordowanie Nicolása. Po spędzeniu 20 lat w więzieniu, bez apelacji od wyroku i bez odnalezienia Antonio Gila – świadka, który powiedział, że widział, jak odbierała narzędzie zbrodni – staje się zgorzkniałą kobietą. Jej prawnik, Iñaki Arnella, poucza ją, że jedynym sposobem, w jaki może opuścić więzienie, jest zaakceptowanie swojej winy i złożenie wniosku o zmniejszenie kary. Zgadza się zrobić, jak sugeruje Iñaki, i zostaje uwolniona. Marcia wraca do Meksyku przemieniona w elegancką i piękną dojrzałą kobietę, gotową odzyskać dzieci, udowodnić swoją niewinność i odkryć prawdziwego mordercę Nicolása, który – jak ma teraz pewność – kłamie wśród przyjaciół Estebana. Marcia dowiaduje się od ojca José, że Esteban wmówił swoim dzieciom, że zginęła w wypadku, i że czczą wizerunek innej kobiety jako swojej matki, mimo że nosi ona jej imię. Marcia musi przyjąć nazwisko Marisa Jones, aby podtrzymać kłamstwo, ale zmusza Estebana do zerwania zaręczyn z Paulą i poślubienia jej, aby mogła zostać macochą własnych dzieci.

Andrés Palacios - Esteban Lombardo

Urodzony w zamożnej rodzinie, pragnący otworzyć własny show-biznes i reprezentację artystyczną wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Nicolasem, Bruno, Donato i Santino. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Marcii, którą poślubia pomimo różnic społecznych i finansowych. Pracowity, odpowiedzialny, zawsze pośredniczący między swoją dominującą starszą siostrą Lukrecją a niepewną siebie młodszą siostrą Agnes. Kiedy jego żona zostaje oskarżona o morderstwo Nicolása, postanawia ją wspierać, ale kiedy wszystkie dowody biegłych oskarżają Marcię, a wszyscy ich przyjaciele zeznają, że wiedzieli o romansie z Nicolásem, Esteban porzuca ją i wraca do Meksyku zdecydowany się z nią rozwieść. zapieczętowując ten rozdział w swoim życiu. Przez lata odrzucał myśl o ponownym zakochaniu się, aż do chwili, gdy poznaje Paulę i postanawia się z nią ożenić. Jego dzieci, które zawsze wykazywały dozgonną lojalność wobec swojej zmarłej matki i nieświadome życia miłosnego ojca, odrzucają pomysł, aby inna kobieta zajęła miejsce ich matki.

Marisol del Olmo - Lucrecia Lombardo

Chociaż nadal jest piękna, zdecydowała się ukryć swoją urodę i wyglądać nieatrakcyjnie. Starsza siostra Estebana i Inés. Zawsze gardziła Marcią, bo uważała, że ​​nie jest wystarczająca dla brata. Zapewniła Estebana, że ​​Marcia zdradziła go z Nicolásem i dlatego go zabiła. Utkała kłamstwo matki zastępczej, przedstawionej na fotografii kobiety, którą czczą dzieci Estebana. Ta fotogtafia przypomina jej bratu, aby nie zakochiwał się ani nie ufał już żadnej kobiecie. Silna i dominująca Lukrecja stała się właścicielką i panią domu. Narzuca każdemu swoje zasady. Jednak za tą pozorną moralnością kryje się pewna tajemnica. W przeszłości ukradła miłość Bruna swojej siostrze Ines. Zaszła w ciążę, a kiedy odmówił opuszczenia żony Florencii, Lukrecja porzuciła syna (Rafaela) w sierocińcu, skąd Inés go uratowała i przyprowadziła do domu, wmawiając Estebanowi, że jest jej synem. Lukrecja w końcu zaakceptowała fakt, że to dziecko stało się bratem dzieci Estebana, ale zawsze go odrzucała i ignoruje, ponieważ przypomina jej o jej przeszłości. Od tego momentu Lukrecja wyrzekła się miłości i nadal pielęgnuje nienawiść do Bruna, którego traktuje z oszukańczą serdecznością i za którego dręczy Inés. Ma wiele konfrontacji z Paulą, kiedy pojawia się w życiu Estebana. Prawda jest taka, że ​​Lukrecję darzy niezdrową miłością brata, którego uważa za swoją własność. Kiedy Esteban i Marcia ponownie się pobierają, Lukrecja staje się jej największym wrogiem i robi wszystko, co w jej mocy, aby uniemożliwić jej odzyskanie miłości dzieci i upewnić się, że ją odrzucą. Konspiruje z Florencią i Emilią, aby zakończyć małżeństwo. Kiedy traci kontrolę nad domem i władzę nad życiem rodziny, Lukrecja postanawia zakończyć życie Marcii, nie pozostawiając żadnych śladów.

Adrian Di Monte - Álvaro

Uwodzi kobiety, aby wyłudzić od nich pieniądze. Kochanek Pauli. Jest naturalnym uwodzicielem. Dumny, próżny i arogancki, ale charyzmatyczny. Używa swojej przebiegłości i kłamstw, aby dostać to, czego chce. Aby dostać pracę w firmie Estebana i wzbudzić jego litość, mówi, że jego ojciec nie żyje. Spotyka Łucję i widzi w niej możliwość osiągnięcia poziomu społecznego, do którego aspiruje. Wmawia rodzinie Łucji, że studiuje inżynierię lądową. Álvaro rozpoczyna współpracę z Marcią, aby ją uwieść, zgodnie z rozkazem Florencii. Odkrywa, że ​​jego ojciec odziedziczył fortunę i obecnie jest wiceprezesem firmy, w której pracuje. Szuka pomocy ojca, aby rodzina Lucii go zaakceptowała, ale Tortuga odmawia wsparcia jego planów.

Juan Carlos Barreto - Father José Jaramillo

Jest księdzem w rodzinnym mieście Marcii. W mieście ma przychodnię i sierociniec, które wspierają Esteban, Inés, Hugo, Lucía, Omar i Rafael. Wszyscy zwracają się do niego po radę. Był dla Marcii jak ojciec. Kiedy Marcia wraca do Meksyku, Jose szuka sposobu, aby jej pomóc i naciska na Estebana, aby powiedział prawdę swoim dzieciom. Na jego nieszczęście Santino na łożu śmierci w tajemnicy wyznaje mu, kim jest morderca Nicolasa. José cierpi, że zmuszony jest milczeć na temat tej strasznej tajemnicy. Pomaga Marcii odzyskać dzieci i wyznać miłość do Estebana. Ponieważ nie może złamać tajemnicy spowiedzi, obmyśla z Marcią sposób na zdemaskowanie mordercy, ryzykując własne życie.

Macocha - pozostała obsada

 • Juan Martín Jauregui - Bruno Tejeda
 • Martha Julia - Florencia Linares
 • Marco Treviño - Donato Rivas
 • Cecilia Gabriela - Emilia Zetina
 • Isadora González - Inés Lombardo
 • Denia Agalianou - Paula Ferrer
 • Eduardo España - Rufino González "El Tortuga"
 • Montserrat Marañón - Cándida Nuñez
 • Ricardo Fastlicht - Francisco "Pancho" Nuñez
 • Epy Velez - Violeta Pardo
 • Carmen Muga - Alba Bermejo