M jak miłość odcinek 1600 streszczenie. Mateusz popełnił samobójstwo? Barbara i Maria są przerażone

2021-09-17 16:45 Adrian Rybak
M jak miłość
Autor: TVP

M jak miłość to serial, który nadal przyciąga wielu widzów w Polsce. We wrześniu 2021 rozpoczął się 22. sezon serialu. Wydarzy się w nim wiele ciekawych sytuacji. Przed nami 1600. odcinek. Mogą się w nim pojawić przełomowe momenty. Co się wydarzy. Przeczytaj szczegółowe streszczenie odcinka. Znajdziesz je niżej.

M jak miłość odcinek 1600 streszczenie. Mateusz popełnił samobójstwo? Barbara i Maria są przerażone... Życie w Grabinie wygląda sielankowo, ale czasem nawet nad nią gromadzą się czarne chmury. Kto przekona się o tym już we wtorek? Przed nami 1600 odcinek „M jak Miłość”, a w nim:

Na początek: zapraszamy na spotkanie z Basią (Karina Woźniak) i Dawidem (Iwo Wiciński). W nowym tygodniu młodzi zaczną szykować się do ucieczki z domu – a raczej ze szkolnej wycieczki do stolicy.

- Dzwoniłem do kumpla z Warszawy. Będziemy mogli przekimać u niego w internacie! Będzie świetna zabawa, nie cieszysz się?

- Cieszę, tylko trochę się martwię… A jak wychowawczyni się tropnie?

- Nie ma szans! Tak to załatwię, że nikt się nie połapie…

W drodze na lekcje Jaszewski zacznie jednak nagle krwawić z nosa - a Basia od razu się zaniepokoi. Chłopak machnie tylko ręką:

- To nic, pewnie jakieś naczynko pękło, czasem tak mam…

A gdy po kilku godzinach Basia odkryje, że Dawid ma na ciele także gigantyczne siniaki, jej ukochany nadal będzie swój stan bagatelizował.

- Powinieneś to komuś pokazać… Słuchaj, może po szkole pójdziemy do mojego taty? Niech cię zbada!(…) Nie wygłupiaj się, to może być coś poważnego!- Zwykły siniak, wyluzuj. Chociaż… to miłe, że tak się o mnie martwisz…

M jak miłość. Oszalały z żądzy zemsty Argasiński spróbuje zabić Patrycję? Alżbeta Lenska wraca do serialu konkurencji. Wyciekły zdjęcia z planu

Pod koniec dnia Jaszewski zemdleje jednak na WF-ie i dziewczyna - przerażona - sięgnie po telefon.

- Dzwonię do mojego ojca, musi cię zbadać!(…) Tato?... Mam ważną sprawę. Do której dzisiaj przyjmujesz?

A gdy nastolatek trafi do gabinetu Artura (Robert Moskwa), ten wcale go nie uspokoi.

- To chyba nic poważnego?

- Na razie trudno mi coś powiedzieć. Zlecę badania krwi, będziemy wiedzieli więcej…

- To konieczne? Nie znoszę kłucia…

- Musimy to sprawdzić. Poprosisz mamę, żeby do mnie zadzwoniła? Albo lepiej ja zadzwonię do niej…

M jak miłość - dramat Barbary

Naprawdę ciężkie chwile czekają Barbarę (Teresa Lipowska)… Jakub (Krzysztof Kwiatkowski) z Marcinem (Mikołaj Roznerski) ustalą, że policja z Łodzi zatrzymała w końcu oszusta (Krystian Shepherd), który od kilku tygodni podszywał się pod Mateusza, „balując” w całym kraju. A Mostowiakowa postanowi od razu z chłopakiem porozmawiać. Razem z seniorką do Łodzi wybiorą się Maria (Małgorzata Pieńkowska) oraz Chodakowski. A gdy lokalna policja wyrazi na to zgodę, Marcin spróbuje oszusta przesłuchać.

- Pytam jeszcze raz: skąd miałeś jego dowód, portfel i kurtkę? Znalazłeś je? A może ukradłeś?

Gdy detektyw zawiedzie, do akcji wkroczy za to Barbara. I w finale to właśnie ona zmiękczy serce podejrzanego…

- Jesteś w tym samym wieku, co mój wnuk... Pewnie też masz babcię, która cię kocha… Proszę, błagam… Jeśli wiesz coś o Mateuszu – powiedz, bo nie wytrzymam tej rozpaczy, niepewności… Serce mi pęknie.

- Nie widziałem pani wnuka na oczy…

Chwilę później - poruszony - chłopak wyzna wszystko jak na spowiedzi. Ale nowe wiadomości o Mostowiaku nie będą wcale dobre.

- Ja ten plecak po prostu znalazłem. W środku była zwinięta kurtka, jakieś rzeczy na zmianę, portfel z kartą bankową, dowodem i prawem jazdy… No i komórka. Komórki od razu się pozbyłem, wiadomo, żeby nikt mnie nie namierzył…

- Gdzie znalazłeś plecak?

- W Gdyni, w porcie… Nad ranem wracałem z imprezy u kumpla i zobaczyłem plecak. Nikogo nie było w pobliżu, więc go zabrałem… Leżał nad samą wodą, na nabrzeżu przeładunkowym…

- Kiedy to było?

- Jakiś miesiąc temu…

A Barbara z Marią nagle zrozumieją, że Mateusz – po tym, jak Lilka złamała mu serce - mógł odebrać sobie życie... Czy zniknięcie chłopaka w końcu się wyjaśni?

Emisja odcinka numer 1600 już 21 września o godz. 20:55… zobacz koniecznie!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE