Który prezydent zginął, patrząc na 'Szron'? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2019-01-29 19:00
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

Który z prezydentów zginął, patrząc na 'Szron'? Jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów?

Który z prezydentów zginął, patrząc na 'Szron'? Która odpowiedź na to pytanie Milionerów jest poprawna i czy uczestniczka, która je otrzymała, była w stanie ją wskazać? Propozycje, które otrzymała od Huberta Urbańskiego, brzmiały: A) Gabriel Narutowicz, B) John F. Kennedy, C) Abraham Lincoln, D) Ryszard Kaczorowski. Kto zginął, patrząc na 'Szron'.

Milionerzy: co pani Maria zrobiła z wygranym milionem?

Który z prezydentów zginął, patrząc na 'Szron'?

Tak brzmiało pytanie za gigantyczną sumę - aż 500 tys. zł, czyli było to ostatnie pytanie przed milionem. Uczestniczka, która je otrzymała, niestety nie znała na nie odpowiedzi. Bardzo długo się zastanawiała, ale nie miała już niestety kół ratunkowych, aby móc poprosić o wsparcie. Po namyśle postanowiła nie ryzykować i zrezygnowała, zabierając ze sobą 250 tys. zł. Jednak gdyby miała strzelać, wybrałaby odpowiedź C. Dobrze, że tego nie zrobiła, ponieważ poprawna odpowiedź na to pytanie to A) Gabriel Narutowicz.

Kto zginął, patrząc na 'Szron'?

To pytanie może wydawać się nieco podchwytliwe. 'Szron' to nazwa obrazu, który oglądał Gabriel Narutowicz w Galerii Zachęta, w momencie, w którym został postrzelony przez zamachowca. Do tego wydarzenia doszło 16 grudnia 1922 roku.

NAJNOWSZE