Która z tych postaci biblijnych pojawiła się na świecie najpóźniej? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2019-04-02 19:00
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

Która z tych postaci biblijnych pojawiła się na świecie najpóźniej? Jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów i czy uczestnik, który je otrzymał, umiał ją wskazać?

Która z tych postaci biblijnych pojawiła się na świecie najpóźniej? Jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów? Czy uczestnik, który musiał się z nim uporać, wiedział, która odpowiedź jest dobra? Propozycje brzmiały następująco: A) Ewa, B) Kain, C) Abel, D) Adam. Kto z nich pojawił się najpóźniej?

Która z tych postaci biblijnych pojawiła się na świecie najpóźniej?

Tak brzmiało jedno z trudniejszych pytań w tym odcinku Milionerów. Uczestnik, który je usłyszał, miał pewien problem z udzieleniem odpowiedzi. Domyślił się, że chodzi o któregoś z synów Adama i Ewy, a nie o nich samych. Przyznał jednak, że stres robi swoje i nie jest pewien, która odpowiedź jest poprawna. A poprawną odpowiedzią na to pytanie jest C) Abel.

Kain i Abel - który urodził się pierwszy?

Kain i Abel byli biblijnymi synami Adama i Ewy. Kain, który był rolnikiem, urodził się jako pierwszy. Abel był drugim synem, który został zabity przez Kaina. Adam i Ewa doczekali się później także trzeciego syna, Seta.

NAJNOWSZE