Kozacka miłość odc. 1, 2, 3, 4, 5: streszczenia. Co się wydarzy w pierwszych odcinkach serialu?

2020-11-30 11:26 AW
Kozacka miłość
Autor: Materiały TVP

Akcja serialu rozgrywa się na ukraińskiej prowincji na przełomie XIX i XX wieku. „Kozacka miłość” opowiada historię miłości, dla której nie ma barier i przeciwności. Młoda i piękna dziewczyna Marysia Sotnyk dorasta w rodzinie bogatego Kozaka otoczona troskliwą ojcowską miłością. Podczas przejażdżki bryczką prawie dochodzi do wypadku, z opresji ratuje ją biedny szlachcic Stepan Gruszin, który przybywa do jej rodzinnej wioski. Marysia zakochuje się w Stepanie i za wszelką cenę chce, by został jej mężem.

Kozacka miłość odc. 1, 2, 3, 4, 5: streszczenia. Co się wydarzy w pierwszych odcinkach serialu? Młody szlachcic do szaleństwa zakochany jest w Alenie i planuje z nią potajemny ślub i wspólne życie. Stepan i Alena uciekają na wieś, gdy rodzice dziewczyny przedstawiają jej bogatego kupca Piotra Kolewanowa, który prosząc o jej rękę, obiecuje spłacić rodzinne długi. 

Kozacka miłość odc. 1: streszczenie

Nieznajomy ratuje Marysię przed pewną śmiercią. W wiosce krążą plotki, że piękna dziewczyna się w nim zakochała. Kolewanow zabiega o rękę Aliony. Kiedy otrzymuję odmowę, szantażuje ją. Ale rodzice Aliony nalegają na ślub i przyspieszają jego termin. Stiepan przekonuje ukochaną do ucieczki. Zakochani umawiają się, by do ślubu nie dawać upustu swoim uczuciom. Namiętność okazuje się jednak silniejsza. Kolewanow zamierza odnaleźć niedoszłą narzeczoną i ożenić się z nią.

Kozacka miłość odc. 2: streszczenie

Stiepan odrzuca miłość Marysi Rozzłoszczona dziewczyna oznajmia ojcu i braciom, że mężczyzna ją skrzywdził. Grigorij gotowy jest zabić sprawcę, jednak córka żąda, by chłopak się z nią ożenił. Stiepan zostaje zmuszony do przysięgi, że poślubi Marysię. Sotnik pilnie przygotowuje wystawne wesele. Dowiedziawszy się o ślubie ukochanego, Alona rzuca się do jeziora. Kolewanow podąża tropem uciekinierów.

Kozacka miłość odc. 3: streszczenie

Pewne zdarzenia w trakcie wesela Stiepana i Marysi zwiastują nieszczęście. Panna młoda wierzy, że Stiepan należy do niej. Chłopak nie wie, że do Alony nie dotarła jego wiadomość. Jest przekonany, że jego najdroższej grozi niebezpieczeństwo. Przebrany z kobietę Wasilij daje Stiepanowi znaki, że Alona nie żyje. Stiepan ucieka ze swojego wesela i biegnie do kochanej. Na miejscu dowiaduje się, że Alonę uratowano. Błaga ją, by nie wierzyła kłamliwym plotkom. Obiecuje wrócić o świcie.

Kozacka miłość odc. 4: streszczenie

Stiepan rzuca się w pogoń za Aloną. Grigorij wysyła żandarmów na poszukiwanie dziewczyny. Pogoń wraca z nieprzytomnym Stiepanem. Marysia zwraca się o pomoc do wszechwładnego chrzestnego Kolewanowa. Ten informuje dziewczynę, że Alona nie jest siostrą Siepana, tylko jej rywalką. Gnając śladami ukochanej Stiepan dogania dziewczynę. Niestety, jedynym argumentem Kolewanowa jest pistolet.

Kozacka miłość odc. 5: streszczenie

Alona ocknęła się w nieznanym miejscu. Kolewanow zapewnia dziewczynę, że Stiepan zginął od kuli zbiegłego katorżnika. Na miejscowym cmentarzu Alona znajduje mogiłę Siepana. Rodzina Sotników obawia się, że policja odkryje ich tajemnicę. Ale nic się nie dzieje. Rogożyn swata siostrę z Kolewanowem. Kupiec zdaje sobie sprawę z ciężkiej choroby Olgi, ale szkoda mu zrezygnować z posagu. Jednocześnie nie zamierza rozstawać się z Aloną.

ESKA XD EXTRA
NAJNOWSZE