Karol III

i

Autor: Marcin Nowak/REPORTER Koronacja króla Karola III - data, transmisja.

Koronacja króla Karola III - data. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie oglądać na żywo?

2022-10-12 14:42

Koronacja króla Karola III będzie jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych ostatnich lat. Zdecydowana większość społeczeństwa po raz pierwszy będzie miała okazję zobaczyć, jak wygląda oficjalne rozpoczęcie panowania przez brytyjskiego monarchę. Kiedy odbędzie się ceremonia? Czy będzie transmisja w polskiej telewizji?

Koronacja króla Karola III będzie wydarzeniem, o którym będzie mówił cały świat. Śmierć królowej Elźbiety II była przełomowym wydarzeniem dla współczesnego świata. Wielu Brytyjczyków nadal jest w żałobie, ale miejsce ich ukochanej władczyni jest już zajęte. W momencie śmierci Elżbiety II królem automatycznie został jej syn Karol, który oficjalnie nazywany będzie teraz Karolem III. Choć jest już głową Królestwa Brytyjskiego, nadal nie ma na głowie korony. Na jej założenie musi jeszcze poczekać, ale Pałac Buckingham poinformował już, kiedy odbędzie się koronacja. Co wiemy na temat transmisji w Polsce?

ZOBACZ TAKŻE: Następcy tronu Wielkiej Brytanii. Kto założy koronę po Karolu III?

DUBIEL vs TROMBA, KASIA WĘSIERSKA NA SIŁOWNI, HITY Z TIKTOKA, UKRYTE LOTNISKA - ESKA XD #059

Koronacja króla Karola III - DATA

Pałac Buckingham poinformował, że koronacja króla Karola III odbędzie się w sobotę, 6 maja 2023 roku. Ceremonia zostanie zorganizowana w Opactwie Westminsterskim w Londynie, czyli świątyni, która od wielu lat gości najważniejsze wydarzenia królewskie. Godzina rozpoczęcia koronacji nie została jeszcze podana.

Sonda
Czy Karol będzie dobrym królem?

Koronacja króla Karola III - TRANSMISJA

Jak na razie żadna polska stacja nie potwierdziła, że pokaże na żywo koronację Karola III. Można się jednak spodziewać transmisji na antenie TVP1. Wydarzenie mogą pokazać też stacje informacyjne TVP Info, Polsat News i TVN24. To właśnie tam można było obejrzeć pogrzeb królowej Elżbiety II czy ślubu królewskie. Transmisja z komentarzem po angielsku będzie dostępna na YouTube, na oficjalnym kanale Sky News.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE