Joanna Kulig

i

Autor: TRICOLORS/East News

POLACY ZA GRANICĄ

Joanna Kulig z kolejną zagraniczną rolą! Tym razem zagrała u boku francuskiej gwiazdy

2023-11-20 11:03

Polska aktorka zagrała u boku francuskiej gwiazdy we włoskim filmie. W listopadzie 2023 roku zakończyły się zdjęcia do "Island", czyli kolejnej zagranicznej produkcji z Joanną Kulig w obsadzie. Kariera aktorki nabiera tempa! W kogo wcieli się tym razem?

Joanna Kulig ma bardzo dobry czas. Po wielkim międzynarodowym sukcesie "Zimnej wojny" dostaje coraz więcej propozycji nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Już niedługo mamy zobaczyć w Polsce komedię romantyczną "She Came to Me" z jej udziałem. Co ciekawe, zagrała tam u boki samej Anne Hathaway. Artystka wcieliła się także w filmowego partnera Michaela Keatona w "Knox Goes Away", a na ekrany wolnym krokiem zmierza jeszcze serial wojenny "Władcy przestworzy". I wszystko wskazuje na to, że to właściwie początek, a aktorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Nie tylko "Skazany na śmierć". Oto najlepsze seriale, które dzieją się w więzieniu! | To Się Kręci #21

Joanna Kulig u boku francuskiej gwiazdy

Zagraniczna prasa donosi, że jesienią 2023 roku zakończyły się już zdjęcia do thrillera "Island". Przypomnijmy, że nadchodzący tytuł kręcono na wyspie Elba. To projekt włosko-niemieckiej reżyserki Nory Jaenicke, dla której będzie to pełnometrażowy debiut. Jej krótkie filmy były wielokrotne wyróżniane i nagradzane, więc jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie przy dłużej formie. Obok włoskich producentów swój udział miał tutaj również hinduski producent kina niezależnego Manish Mundra ("Masaan"). "Wyspa" to film niemal w całości w języku angielskim z międzynarodową obsadą. Na ekranie pojawią się Marco Rossetti, Fanny Ardant oraz Joanna Kulig.

O czym jest film i kogo zagra polska aktorka?

"Island" to thriller psychologiczny. Joanna Kulig wciela się w postać Joanny, a dokładniej w żonę bogatego i schorowanego mężczyzny, kontrolującego każdy jej krok. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się niejaka Ada (w tej roli francuska ikona kina Fanny Ardant), dzięki której Joanna rozpocznie proces emancypacji, co pchnie ją do działań, o jakie nigdy wcześniej by siebie nie podejrzewała. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale produkcji należy wyczekiwać raczej w drugiej połowie 2024 roku.

Tak prezentuje się pierwsza fotografia z filmu, na której możecie zobaczyć Joannę Kulig i Fannę Ardant: