Greenhorn - Karol May, autor Winnetou, uważa to słowo za złośliwe, bo przez 'horn' należy rozumieć... Milionerzy

2019-01-24 19:00
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

Karol May, autor Winnetou, uważa słowo greenhorn za złośliwe, ponieważ 'green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć...' Jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów?

Karol May, autor Winnetou, uważa słowo greenhorn za złośliwe, ponieważ 'green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć...' - jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów i czy uczestnik, który je otrzymał, umiał ją wskazać? Tak brzmiały propozycje: A) rogalik, B) przylądek, C) macadełko, D) szczaw. Greenhorn - co to znaczy?

Milionerzy: co pani Maria zrobiła z wygranym milionem?

Karol May, autor Winnetou, uważa słowo greenhorn za złośliwe, ponieważ 'green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć...'

Tak brzmiało pytanie za 20 tys. zł. Uczestnik, który je otrzymał, nie miał pojęcia, która odpowiedź jest prawidłowa. Poprosił o pomoc publiczność. Niestety, to koło ratunkowe nie okazało się za bardzo pomocne. Najwięcej wskazań uzyskała odp. B, jednak nie była to duża przewaga. Mężczyzna postanowił skorzystać z innego koła - wziął pół na pół. Odpowiedzi, które mu zostały, to C i D. Ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D. Nie była to dobra decyzja, ponieważ odpowiedź C) macadełko jest poprawna.

Greenhorn - co to znaczy?

Tak zatytułowany jest pierwszy rozdział powieści Karola Maya Winnetou. Na język polski słowo 'greenhorn' tłumaczy się jako 'żółtodziób', jednak w pierwszym zdaniu Winnetou czytamy:  'Czy wiesz, Szanowny Czytelniku, co to jest greenhorn, określenie wysoce złośliwe i uchybiające temu, względem którego się go użyje? Green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć macadełko'.

NAJNOWSZE