Filmy na Halloween 2020. Quentin Tarantino poleca mało znany horror!

2020-10-26 17:59 AW PAP
Quentin Tarantino
Autor: PAP/EPA

Z powodu pandemii tegoroczny Halloween będzie jeszcze bardziej niż zwykle sprzyjał pozostaniu w domu i oglądaniu horrorów. W doborze repertuaru na ten wieczór postanowił pomóc Quentin Tarantino, który zwrócił ostatnio uwagę fanów na pewien mało znany slasher z lat 70.

Filmy na Halloween 2020. Quentin Tarantino polecił mało znany slasher. „Devil Times Five”, znany też pod tytułem „Peopletoys”, miał swoją premierę w 1974 roku. W tym samym roku Tobe Hooper zrewolucjonizował horror swoją „Teksańską masakrą piłą mechaniczną”, wzbudzając zainteresowanie widzów gatunkiem znanym jako slasher. „Devil Times Five” też należy do tego gatunku.

Filmy na Halloween 2020: Devil Times Five

Trudno o bardziej archetypową fabułę slashera niż ta oferowana przez film wyreżyserowany przez Seana MacGregora. Oto na jednej z górskich dróg dochodzi do wypadku. Uszkodzony zostaje samochód, który przewozi pięcioro pacjentów dziecięcego szpitala psychiatrycznego. Młodzi psychopaci zabijają swoich opiekunów i uciekają. Podczas ucieczki trafiają na domek, w którym wczasy spędza sześcioro turystów.

Leif Garrett przewodzi tej grupie morderczych dzieciaków. Czy udaje mu się stworzyć wspaniałą kreację? Jest niesamowity i naprawdę popieprzony jak należy, co sprawia, że to świetna rola. Film zwalił mnie z nóg. Byłem zauroczony! Słyszałem o tym filmie od zawsze, bo był grany w kinach samochodowych podczas podwójnych seansów. W końcu go obejrzałem i, jak mówię, byłem zauroczony

powiedział Tarantino podczas wirtualnej edycji festiwalu PaleyFest.

Źródło: PAP Life

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu
NAJNOWSZE