Fatwa - co to? Z jakiej religii? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2020-02-26 17:00
Milionerzy
Autor: screen programy-online/milionerzy screen z player.pl

Fatwa to oficjalna opinia wyjaśniająca kontrowersję teologiczną lub prawną... Która odpowiedź na to pytanie jest prawidłowa i czy znała ją uczestniczka Milionerów? Mimo że było to jedno z pierwszych pytań, z którymi musiała się zmierzyć, okazało się dość trudne. Czy skorzystała z kół ratunkowych?

Fatwa to oficjalna opinia wyjaśniająca kontrowersję teologiczną lub prawną... Jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów i czy uczestniczka była w stanie ją wskazać? Propozycje, które przeczytał jej Hubert Urbański, brzmiały: A) w hinduizmie, B) w islamie, C) w judaizmie, D) w protestantyzmie. Fatwa - co to jest?

Fatwa - co to jest i z jakiej religii się wywodzi?

Tak brzmiało pytanie za 2 tys. zł. Uczestniczka dotychczas radziła sobie świetnie, jednak to pytanie okazało się dla niej dość trudne. Bardzo długo zastanawiała się nad wyborem odpowiedzi, ostatecznie postanowiła skorzystać z pomocy publiczności. 33% wskazało na A, a 34% na B. Uczestniczka ostatecznie wybrała odpowiedź A. Niestety, nie była to dobra decyzja, ponieważ poprawna odpowiedź na to pytanie to B) w islamie.

NAJNOWSZE