Daniel Radcliffe

i

Autor: AFP/EAST NEWS

Daniel Radcliffe to nie tylko Harry Potter - zobacz najlepsze filmy, w których zagrał

2021-11-30 13:49

Daniel Radcliffe jest głównie kojarzony jako czarodziej z Hogwartu. Nic dziwnego, to była jedna z jego największych ról. Światowy sukces Harrego Pottera sprawił, że widzowie zaczęli kojarzyć go tylko z tej konkretnej kreacji. Aktor ma jednak bogate portfolio i dzisiaj przedstawiamy najciekawsze filmy z jego udziałem.

Daniel Radcliffe to nie tylko Harry Potter - zobacz najlepsze filmy, w których zagrał. Daniel Radcliffe to jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie, chociaż niektórzy widzowie kojarzą go tylko z jednej roli - Harrego Pottera. Radcliffe jest od dziecka związany z postacią czarodzieja. Już w wieku 8 lat poszedł na swój pierwszy casting, a w przesłuchaniach do Harrego Pottera pokonał ponad dwa tysiące innych młodych aktorów. W rolę czarodzieja wcielał się przez 10 lat swojego życia. Nic dziwnego, że po tylu latach widzowie kojarzą go tylko z jedną rolą. Jednak Daniela Radcliffe'a zobaczymy nie tylko między murami Hogwartu, ale również z innych ciekawych produkcjach filmowych.

Kobieta w czerni

James Watkins postanowił dać szansę aktorowi, aby ten wyszedł z łatki czarodzieja. Trochę mu się to udało, a aktora obsadził w nawet ciekawej roli. Daniel Radcliffe wciela się w postać młodego prawnika, a jedna z jego klientek umiera. Musi uporządkować wszystkie jej dokumenty, więc wybiera się do posiadłości kobiety. Okazuje się, że bliska okolica jest nawiedzona przez duchy.

Sonda
Daniel Radcliffe - czy widzieliście inny filmy z tym aktorem?

Rogi

Rogi to kolejny horror, w którym wystąpił Radcliffe. Wciela się w młodego chłopaka, który nie może sobie przypomnieć wydarzeń z poprzedniego dnia. Okazuje się, że jego dziewczyna nie żyje i zostaje głównym podejrzanym w sprawie.

Człowiek scyzoryk

Rozbitek chce popełnić samobójstwo, ale po zobaczeniu ciała przy brzegu rezygnuje ze swoich zamiarów. Mężczyzna postanawia zaprzyjaźnić się z nieboszczykiem, w którego rolę wciela się Daniel Radcliffe. Zabiera go ze sobą w poszukiwaniu ratunku, a przez całą podróż towarzysza im absurdalne sytuacje. Film to twórcza interpretacja przygód Robinsona Crusoe.

Na śmierć i życie

W filmie "Na śmierć i życie" aktor pojawia się w roli poety - Allena Ginsberga. W filmie wspominamy młode lata bohatera, który zabiera nas na studia w Nowym Jorku. Jego bliski kolega z uczelni wprowadza go w świat imprez i narkotyków. Poznaje nowych znajomych, z którymi postanawia stworzyć nowy nurt w literaturze. W pewnym momencie trójka z nich zostaje uwikłana w morderstwo.

Victor Frankenstein

Daniel Radcliffe wystąpił w filmie jako asystent naukowca, z którym prowadzi badania nad nieśmiertelnością. Wspólnie chcą pomagać ludziom, jednak Frankenstein w swoim szaleństwie zbliża się do niebezpiecznej granicy. Postac Radcliffe'a próbuje powstrzymać naukowca przed tragedią.

Squid Game w REALU | ESKA XD - Fit vlog #35