Cuba Banana - Gdańsk. Co po Kuchennych rewolucjach? Czy restauracja została zamknięta?

2020-07-13 12:07 aw
Kuchenne rewolucje
Autor: TVN/Newspix Michał Stawowiak/xnews

Kilka lat temu dwójka dobrych przyjaciół otworzyła restaurację w Gdańsku na terenie zrewitalizowanych koszar. Do wejścia w spółkę zaprosili Zbyszka, który był pod wrażeniem jedzenia podawanego w lokalu. Wspólnicy Zbyszka wycofali się, a mężczyzna z prowadzeniem restauracji został zupełnie sam. Restauracja nie zarabia już nawet na stałe opłaty i pensje pracowników. Aby nie popaść w długi, właściciel zaczął wyprzedawać to, na co pracował całe życie. Restaurację zaczęła prowadzić dorosła córka Zbyszka, Agnieszka. Jako jedyna wierzyła jeszcze, że lokal może odnieść sukces.

Cuba Banana - Gdańsk. Co po Kuchennych rewolucjach? Czy restauracja została zamknięta? Agnieszka, która chciała pomóc tacie, uznała, że jedynym ratunkiem może być dla nich Magda Gessler i poprosiła restauratorkę o pomoc. Czy rewolucja ostatecznie okazała się udana, a Cuba Banana istnieje do dzisiaj?

Cuba Banana - Gdańsk. Co po Kuchennych rewolucjach? Czy restauracja została zamknięta?

Ten odcinek z Gdańska premierowo został wyemitowany 16 maja 2019. Restauratorka, która wróciła do Cuba Banana po kilku tygodniach, była zachwycona zaserwowanymi jej daniami. Powiedziała, że potrawy są pyszne, chwaliła także jakość produktów wybranych przez właścicieli restauracji. Co więcej, właścicielka restauracji wraz z kucharzem przedstawili Magdzie kilka własnych dań, które także bardzo przypadły jej do gustu.

Niestety, mimo zachwytów Magdy Gessler restauracji nie udało się utrzymać. W niewiele ponad rok od emisji odcinka Cuba Banana w Google widnieje jako zamknięta na stałe. Co więcej, restauracja nie ma żadnego fanpage'a na Facebooku. Cuba Banana po rewolucji otrzymała także dość średnie opinie od klientów - jej ocena w Google wynosi 3,5/5. Wielu gości zwracało uwagę na to, że dania były niedoprawione, niesmaczne, drogie, a obsługa niezbyt miła. Nie wiadomo dokładnie, kiedy Cuba Banana została zamknięta, jednak ostatnia recenzja na Google pochodzi mniej więcej z początku 2020 roku.

Aleksandra Niedźwiedź o nowym serialu TVN "Królestwo kobiet"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE