Big Brother: jak wyglądają i czym się zajmują uczestnicy reality show?

2019-02-11 8:26
Big Brother pierwsza edycja - Eska Cinema
Autor: TVN

Big Brother to jeden z najpopularniejszych programów typu reality show. Co słychać u najpopularniejszych uczestników polskiej edycji? Jak teraz wyglądają? Czym się zajmują? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Was!

Big Brother, jeden z pierwszych programów reality show. Pierwsza edycja w naszym kraju wystartowała 4 marca 2001 roku i była emitowana w TVN i Canal+. Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne i rzeczowe. Zasady były proste, przez 15 tygodni grupa nieznanych sobie osób była zamykana w domu Wielkiego Brata. Przez cały ten czas musieli wykonywać zadania i wspólnie żyć. Widzowie w pierwszej edycji mogli podglądać bohaterów 24 godziny w Canal+ Żółty. Co tydzień uczestnicy musieli nominować dwie osoby do odejścia z programu. W niedzielę w programie na żywo decyzją widzów prowadzący informował, kto odpadał z programu. Finał pierwszej edycji zgromadził przed telewizorami 10 milionów widzów. Pierwsze trzy edycje były emitowane w TVN, natomiast czwarta i piąta w telewizji TV4. Big Brother w Polsce doczekał się pięciu edycji, w tym jednej specjalnej, w której wystapiły znane osoby ze świata show biznesu.

Ameryka Express - kto wygra reality show TVN?

Big Brother: Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł wziął udział w pierwszej edycji programu Big Brother i wygrał. Zagrał również w filmie Gulczas, a jak myślisz... z udziałem innych uczestników programu. W 2005 roku startował do Senatu z listy Porozumienie Obywatelskie. Dwa lata później uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu toruńskim.

Big Brother: Manuela Michalak

Manuela Michalak była uczestniką pierwszej edycji programu Big Brother. Zajęła wtedy drugie miejsce. W 2002 roku wysza za mąż za Tomasza Jabłońskiego. Po programie Big Brother była prezenterką programu Maraton uśmiechu, a także zagrała w dwóch filmach: Gulczask, a jak myślisz... oraz Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja. W 2013 roku gościnnie pojawiła się w serialu Wawa Non Stop.

Big Brother: Jolanta Rutowicz

Jolanta Rutowicz wzięła udział w 2007 roku w programie Big Brother 4.1, którego została zwyciężczynią. Dzięki programowi została polską celebrytką. Jej charakterystyczną cechą było zamiłowanie do koloru różowego oraz do ubrań z lateksu. Oficjalnie nie wiadomo czym zajmuje się Jolanta Rutowicz. Na swoim profilu w mediach społecznościowych chwali się zdjęciami z Dubaju czy Miami.

Big Brother: Agnieszka Frykowska

Agnieszka Frykowska wzięła udział w trzeciej edycji programu Big Brother. Zajęła 10 miejsce. Próbowała również swoich sił w reality show Bar. Była redaktor naczelną portalu XoXo.pl oraz prowadziła program w Tele 5. W 2010 roku zmieniła imię z Agnieszka na Maja, a rok później wstąpiła do Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego. Aktualnie mieszka w Szwajcarii. W 2014 roku poślubiła Michała Brzezińskiego, rok później urodziła córkę.

Big Brother: Piotr Gulczyński

Piotr Gulczyński wziął udział w pierwszej edycji programu Big Brother. Razem z Klaudiuszem Ševkoviciem i Sebastianem Florkiem stworzyli w Domu Wielkiego Brata trio Sękocińscy DJ-e. Zajął 6 miejsce. W 2001 roku napisał książkę Tajemnice domu w Sękocinie. Rok później Jego wizerunek pojawił się na piwach Gulczas i Gulczas Mocny. W 2008 roku wystąpił w specjalnej edycji programu Big Brother VIP.

Big Brother: Klaudiusz Sevkovic

Klaudiusz Sevkovic to człowiek wielu zawodów! Nigdyś zawodowy kucharz, później prezenter telewizyjny, samorządowiec. Teraz uczestnik pierwszej edycji reality show związał swoje życie ze sportem. Jego pasją jest golf.

NAJNOWSZE