Labrador znów w akcji! Znalazł narkotyki i dopalacze w przesyłkach kurierskich [WIDEO]

2020-05-24 19:11 Lidia Rachwalska
narkotyki w przesyłkach kurierskich
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Niebezpieczne substancje przejęli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Wykrycie połowy z nich było wynikiem ścisłej współpracy mundurowych z urzędów celno-skarbowych z Torunia i Gdyni.

Funkcjonariusze Krajowej Izby Skarbowej przeprowadzają wzmożone kontrole w firmach kurierskich w kujawsko-pomorskiem.

Tym razem na trop niebezpiecznych substancji wpadli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia. Przechwycili 34 przesyłki, które zawierały substancje o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla substancji psychotropowych.

W przesyłkach pochodzących głównie z Hiszpanii i Niderlandów, mundurowi z KAS wykryli m.in.: ponad 780 gram niebezpiecznych specyfików w postaci białego proszku i kryształów; 716 szt. różnych tabletek; ponad 104 gramy suszu roślinnego oraz 64 tzw. znaczki LSD, które należą do najbardziej aktywnych środków halucynogennych. We wszystkich działaniach niezastąpiona była praca węchowa Lilou, labradora specjalnie wyszkolonego do wykrywania substancji narkotycznych.

- informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Do ujawnienia części przemycanych towarów zabronionych przyczynili się również funkcjonariusze KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Przekazali informacje ułatwiające typowanie przesyłek do kontroli.

Centralne Laboratorium Celno-Skarbowe w Otwocku po przeprowadzeniu badań i analiz zatrzymanych specyfików, potwierdziło, że w ich składach chemicznych znajdują się substancje psychotropowe, środki odurzające i tzw. nowe substancje psychoaktywne wymienione w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za sprowadzanie substancji psychotropowych, odurzających grozi wysoka kara grzywy i kara pozbawienia wolności do lat 5.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.