Rolnicy. Podlasie. MOCNA krytyka Andrzeja z Plutycz. „Leser, nieuk i nierób” [26.04.2021]

2021-04-26 6:23
Rolnicy. Podlasie. MOCNA krytyka Andrzeja z Plutycz
Autor: telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie. MOCNA krytyka Andrzeja z Plutycz

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej z Plutycz to najpopularniejsi bohaterowie serialu dokumentalnego „Rolnicy. Podlasie” i prawdopodobnie najpopularniejsi rolnicy w Polsce. Gospodarze spod Bielska Podlaskiego cieszą się wiernym gronem fanów, choć rozpoznawalność, obok wielu ciepłych słów, przyniosła im także gorzkie. Wielu widzów programu szczególnie krytykuje Andrzeja. Niejednokrotnie padają mocne słowa.

Gienek i Andrzej prowadzą gospodarstwo w Plutyczach – małej wsi niedaleko Bielska Podlaskiego. Hodują w nim m.in. słynne niebieskie krowy. Mają około 40 sztuk bydła, 5 koni, kury, kaczki, gęsi, indyki oraz łącznie 50 hektarów ziemi. Ich gospodarkę trudno jednak określić mianem nowoczesnej. W 2. sezonie serialu „Rolnicy. Podlasie” Andrzejowi uszkodziła się prasa do słomy i od tamtej pory rolnik z Plutycz zbiera na belarkę. Pomagają mu w tym sami fani – w internecie uruchomiono zbiórkę, która lada chwila dobiegnie końca. Nie każdy widz popiera inicjatywę, a w kierunku Andrzeja i Gienka nieraz wymierzano krytykę, zarzucając im, że „żebrzą na maszyny”, zamiast wziąć sprawy we własne ręce. Onopiukowie dostają od fanów rozmaite prezenty i upominki, a niedawno dzięki pomocy jednego z nich udało się w ich gospodarstwie zerwać stary parkiet czy wybudować szambo. Gienek i Andrzej w starym domu wciąż nie mają centralnego ogrzewania i w czasie mrozów palą w piecu. Wiele budynków już dawno nadgryzł ząb czasu, jednak kwestia naprawy pozostaje problematyczna i nierozwiązana.

"Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej z Plutycz bohaterami 3 sezonu serialu

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz mocno krytykowany [26.04.2021]

Winą za problemy w gospodarstwie wielu widzów obarcza Andrzeja, zarzucając mu nieporadność czy niegospodarność. „Leser, nieuk i nierób”, „Andrzej to jednak taka fajtłapa”, „Niedojda taka z tego Andrzeja” - komentują mocnymi słowami. Gienek i Andrzej wciąż borykają się z pismami i wezwaniami do sądu czy na policję. To efekt donosów ze strony – jak twierdzą rolnicy z Plutycz – nieżyczliwych sąsiadów mogących zazdrościć im popularności czy zarobków związanych z udziałem w serialu „Rolnicy. Podlasie”. Tymczasem Gienek otrzymuje wynagrodzenie wyłącznie z tytułu niskiej emerytury, a Andrzej – z tego, co zarobi w gospodarstwie oraz dopłat unijnych (Czytaj więcej: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej - ile NAPRAWDĘ zarabiają rolnicy z Podlasia?). Młodszy z Onopiuków przyznał w jednym z wywiadów, że razem z ojcem dostają pieniądze za występy w serialu, jednak „kokosy to to nie są”.

Mocna krytyka w kierunku Andrzeja pada również w związku z prowadzonymi zbiórkami czy prośbami o pomoc w gospodarstwie. W jednym z odcinków Gienek i Andrzej odwiedzili targi w Szepietowie i chcieli dać za ogiera 14 tys. zł. Zdaniem widzów, skoro rolników z Plutycz stać na taki zakup, to powinno ich także stać na maszyny rolnicze. „Gospodarka za 3 miliony, a żebrzą na maszyny” - pojawiało się wśród komentarzy w sieci.

Innym zarzutem w kierunku Andrzeja z Plutycz jest fakt, że do tej pory nie może on sobie znaleźć kobiety. Zdaniem widzów rolnik, gdyby „trochę się ogarnął i zrobił porządek z zębami”, szybko znalazłbym partnerkę. Inni jednak zarzucają, że Andrzej wciąż ma z tym problem, ponieważ „szuka służącej do domu, która posprząta, ugotuje i dołoży się do remontu”. Sam Andrzej przyznawał niejednokrotnie, że w gospodarstwie przydałaby się kobieca ręka, ale mu potrzebna jest partnerka, która nie boi się pracy – najlepiej ze wsi. Onopiuk nie wykluczył także, że chciałby mieć potomstwo.

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej w 3. sezonie

Nowe przygody Gienka i Andrzeja z Plutycz możemy śledzić w 3. sezonie serialu „Rolnicy. Podlasie”. W niedzielę, 25 kwietnia, na antenie FOKUS TV odbędzie się premiera 7. odcinka. Tutaj możecie sprawdzić, co dokładnie się w nim wydarzy: Rolnicy. Podlasie. Awaria w Plutyczach! Gienek i Andrzej zaskoczeni podczas kolacji [ZDJĘCIA]. Początek emisji o godz. 20.15. 7. odcinek 3. sezonu będzie można także obejrzeć na platformie IPLA TV.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE