Mieszkańcy bloków w Mońkach nie zgadzają się na gigantyczną podwyżkę. Napisali petycję do rządu!

2022-08-17 15:40
Mieszkańcy bloków w Mońkach nie zgadzają się na gigantyczną podwyżkę. Napisali petycję do rządu!
Autor: pixabay.com Mieszkańcy bloków w Mońkach nie zgadzają się na gigantyczną podwyżkę. Napisali petycję do rządu!

Mieszkańcy miejscowości Mońki są poruszeni zapowiadaną podwyżką opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie. Dotyczyć ma ona bloków mieszkalnych, a miejscowa ciepłownia planuje wzrost cen nawet o 260 procent! Mieszkańcy proszę o pomoc rząd.

Ceny węgla 2022

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Mońkach złożyło wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o zgodę na podwyżkę taryf o 260 procent. Chodzi o pokrycie cen węgla, którego koszt w ciągu kilku miesięcy wzrósł z 300 zł do 2 tys. zł za tonę. Wspomniany wniosek ma być efektem wyliczenia kosztów ogrzewania. Jednak zgodnie z zapowiedzią minister klimatu, URE będzie akceptowała jedynie podwyżki w wysokości 40 proc.

ZOBACZ: Dodatek węglowy. Specjalny punkt w Rzeszowie. Gdzie można składać wnioski?

Mońki. Mieszkańcy nie zgadzają się na podwyżki cen

Na drastyczny wzrost cen nie zgadzają się mieszkańcy Moniek. W sytuacji, kiedy wniosek PEC zostanie zaakceptowany, czynsz podrósłby nawet do 2 tys. zł. Zważywszy na fakt, że w blokach mieszkalnych w Mońkach głównie mieszkają emeryci, którzy otrzymają co miesiąc nieco ponad 1000 zł miesięcznie, takie podwyżki są absurdalne i nie możliwości starszych ludzi.

ZOBACZ: Wsparcie od rządu na ogrzewanie domu. Minister Moskwa podała szczegóły

Mieszkańcy miasta próbują interweniować u rządzących. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Roman Klepadło skierował petycję do rządu z prośbą o pomoc. Podpisało się pod nią prawie 2 tys. mieszkańców.

Źródło: Polskie Radio Białystok

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE