Dodatek węglowy. Specjalny punkt w Rzeszowie. Gdzie można składać wnioski?

2022-08-17 13:53
węgiel
Autor: ART SERVICE węgiel

W Rzeszowie został uruchomiony specjalny punkt, w którym przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Działa od środy, 17 sierpnia 2022 przy ul. Langiewicza 15 i będzie otwarty dni robocze.

Dodatek węglowy, gdzie złożyć wniosek w Rzeszowie?

Punkt przy ul. Langiewicza 15 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Wzór wniosku o dodatek węglowy można będzie pobrać ze strony internetowej Rządowego Centrum Legislacji lub otrzymać na miejscu w punkcie.

- Mieszkańcy będą mogli uzyskać tutaj także pomoc w jego uzupełnieniu – zapewniają urzędnicy.

Dokumenty będą przyjmowane do końca listopada, ale nabór wniosków ruszy po publikacji oficjalnego wzoru wniosku na stronie Rządowym Centrum Legislacyjnym.

Nie można wejść do Lidla przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Czy sklep zostanie zamknięty?

Dodatek węglowy. Kiedy będą zostaną wypłacone pieniądze?

Jak podaje Urząd Miasta Rzeszowa, wypłaty mają być realizowane w ciągu 30 dni od daty przyjęcia wniosku. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zgłoszenie źródła ogrzewania nieruchomości do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Dodatek węglowy – kto może się ubiegać?

Dodatek węglowy to 3 tys. zł, o które mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Będzie on przyznawany bez kryterium dochodowego oraz też dla tych, którzy już opał kupili. Ma on pomóc Polakom, których nie stać na kupienie węgla. Jego ceny wzrosły o nawet o 200 proc. w porównaniu do poprzednich lat.

Dramat w Legionowie. Spółka musi pożyczyć gigantyczne pieniądze na węgiel, by ogrzać mieszkańców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE