Wsparcie od rządu na ogrzewanie domu. Minister Moskwa podała szczegóły

2022-08-05 14:20
Będą dopłaty do ogrzewania
Autor: Pixabay Będą dopłaty do ogrzewania

- Każdy, kto nie jest w taryfie, otrzyma wsparcie w zależności od źródła ciepła w gminie. Odbiorcy pelletu otrzymają 3 tys. zł; oleju opałowego - 2 tys. zł; drewna kawałkowego - 1 tys. zł; LPG - 500 zł - poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

- Przygotowaliśmy kompleksowe rozwiązanie dla odbiorców ciepła - podkreśliła w piątek w Sejmie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Poinformowała m.in. o dopłatach dla ogrzewających się pelletem, drewnem, olejem opałowym, czy LPG.

Rządowe dopłaty do ogrzewania domów i mieszkań

Szefowa MKiŚ podczas piątkowego wystąpienia w Sejmie przekazała, że odbiorcy, którzy nie są objęci taryfą, czyli ci, którzy są ogrzewani przez małe ciepłownie bądź sami zaopatrują się w surowiec, będą mogli otrzymać wsparcie na poziomie gminy "adekwatne do wzrostu cen".

Dopłata do węgla, pelletu, drewna, oleju i LPG - ile?

  • Nietaryfowani odbiorcy ciepła systemowego otrzymają do 3,9 tys. zł wsparcia;
  • używający pelletu otrzymają - 3 tys. zł;
  • drewna kawałkowego - 1 tys. zł;
  • oleju opałowego - 2 tys. zł;
  • LPG - 500 zł.

W piątek Sejm zdecydował, że 3 tys. zł ma przysługiwać gospodarstwom domowym ogrzewającym się węglem kamiennym. Ustawa dot. węgla trafi do podpisu prezydenta.

Dramat w Legionowie. Spółka musi pożyczyć gigantyczne pieniądze na węgiel, by ogrzać mieszkańców
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE