Tak powstają tajemnicze kręgi w zbożu. Nagranie z żubrami jest hitem w sieci! [WIDEO]

i

Autor: screen z Facebook/Lasy Państwowe Tak powstają tajemnicze kręgi w zbożu. Nagranie z żubrami jest hitem w sieci! [WIDEO]

Tak powstają tajemnicze kręgi w zbożu. Nagranie z żubrami jest hitem w sieci! [WIDEO]

2022-08-17 10:16

Lasy Państwowe opublikowały na Facebooku niecodzienne wideo, które może być odpowiedzią na pytanie: jak powstają tajemnicze kręgi w zbożu? Kamera zarejestrowała bowiem reakcję żubrów na czające się w pobliżu wilki. Wideo natychmiast stało się hitem w sieci!

Wilki to jedne z najgroźniejszych drapieżników występujących w Polsce. Zwierzęta są olbrzymim zagrożeniem nie tylko dla gatunków, ale również dla ludzi. Lasy Państwowe opublikowały w sieci wyjątkowe nagranie, które pokazuje w jaki sposób właśnie żubry bronią się przed wilkami.

Nagranie zostało zarejestrowane w jednym z lasów w Polsce. Widać na nim stado żubrów, które wyczuło obecność wilków w okolicy. Jak zwierzęta zareagowały? Żubry musiały być bardzo świadome niebezpieczeństwa, bo natychmiast uformowały koło, tak aby ochronić najmłodsze osobniki. W jaki sposób to zrobiły? Wewnątrz koła znalazły się te młode żubry, a dookoła nich krążyły te starsze.

ZOBACZ: Niecodzienna sytuacja w Puszczy Białowieskiej! Żubry wybrały się na siłownię [WIDEO]

Wideo natychmiast wzbudziło ogromne zainteresowanie internautów. Część z nich zwróciła również uwagę, że dzięki temu nagraniu w końcu wyjaśniła się tajemnica powstawania kręgów w zbożu.

Ile żubrów jest w Polsce?

Według Białowieskiego Parku Narodowego, wydawcy i opiekuna Księgi Rodowodowej Żubrów, żubrów w Polsce jest 2316 (stan na koniec 2020 roku). Stan przedstawicieli tego gatunku, przebywających w ośrodkach hodowli, ogrodach zoologicznych i innych zwierzyńcach, wynosi 201 żubrów, w tym 77 samców i 124 samice.

ZOBACZ: Ile jest żubrów w Polsce? Najnowsze dane są optymistyczne

Gdzie żyją żubry w Polsce?

Obecnie w Polsce na wolności żyje 2115 żubrów w sześciu dużych populacjach:

  • Bieszczady (populacja nizinno - kaukaska): 707 żubrów.

Żubry nizinne:

  • Puszcza Augustowska – 17 żubrów,
  • Puszcza Białowieska – 715 żubrów,
  • Puszcza Borecka – 128 żubrów,
  • Puszcza Knyszyńska – 214 żubrów,
  • Stada w zachodniej Polsce – 334 żubry.