Poczta Polska

i

Autor: radoslawczarnecki0 / pixabay

Bez rękawiczek i maseczki nie nadasz i nie odbierzesz listu?

2020-03-17 8:39

Poczta Polska poinformowała, jak powinniśmy się zachowywać, a także co mieć, gdy chcemy nadać lub odebrać list. - Pracownicy Poczty Polskiej są jedną z grup szczególnie narażonych - czytamy w komunikacie. Zawarto w nim zasady, zgodnie z którymi powinniśmy postępować, wybierając się na pocztę, a także odbierając korespondencję od listonoszy. Jakie? Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Koronawirus: Jak nadawać listy i odbierać je od listonosza? Poczta Polska wydała komunikat

Stan zagrożenia epidemicznego, który obecnie obowiązuje w kraju, diametralnie pozmieniał niektóre obszary naszego życia. W związku z szalejącą na świecie epidemią, a także przypadkami zarażeń odnotowanymi w naszym kraju, kolejne instytucje bądź firmy wprowadzają środki ostrożności, które mają chronić zarówno pracowników, jak i interesantów bądź klientów. Jedną z nich jest Poczta Polska. W sieci pojawił się komunikat dotyczący tego, jak powinniśmy nadawać i odbierać listy - co ze sobą zabrać, jak się zachować i jak przyjąć listonosza. 

Koronawirus. Aktualna sytuacja w regionie: Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

Koronawirus w Polsce. Jak nadawać listy na poczcie?

Poczta Polska zwróciła się do klientów, by podczas wizyty na poczcie zastosowali kilka prostych czynności. Mają to pomóc zachować bezpieczeństwo zarówno im, jak i pracownikom placówek. Oto, co powinni wykonać, jeśli chcą nadać przesyłkę:

Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk - samemu i w domu. Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

ESKA Top 5 odc. 112

Jak przyjąć listonosza i odebrać list?

Jeśli dzwoni do Ciebie listonosz, wykonaj następujące czynności:

  • przygotuj własny długopis
  • nałóż rękawiczki
  • załóż maseczkę ochronną

Jeżeli pod ręką nie masz rękawiczek, użyj chusteczki jednorazowej. Weź przez nią długopis lub rysik podany przez listonosza.

Poczta Polska apeluje jednocześnie, aby w najbliższych dniach odwiedzać placówki pocztowe wyłącznie w pilnych sprawach. Jeśli jakaś przesyłka lub list mogą poczekać, odłóżmy jego wysyłkę na później. 

Czy masz koronawirusa? Sprawdź swoje objawy!

Pytanie 1 z 9
Czy przebywałeś w ciągu ostatnich dwóch tygodni za granicą?

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje - sytuacja, objawy, potwierdzone przypadki [17.03.2020]

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Polsce? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Dowiedz się więcej z naszych artykułów: