Maluchy lubią się przytulać - o przedszkolnym reżimie sanitarnym w pandemii COVID-19

2021-04-26 9:32 Martyna Janas
Przedszkole
Autor: pixabay.com

To już tydzień odkąd zielonogórskie przedszkolaki wróciły do placówek po przymusowej dwutygodniowej przerwie. Maluchy tęskniły za koleżankami i kolegami oraz za swoimi ulubionymi nauczycielkami.

Oczywiście zielonogórskie placówki działają w reżimie sanitarnym, by zapobiec zakażeniom koronawirusem.

Już przed tą dwutygodniową przerwą - kiedy dzieci chodziły do przedszkola - zastosowaliśmy wszystkie procedury covidowe i ich przestrzegaliśmy. Dzieci miały swoje bidony do napojów, utrzymywaliśmy odpowiednie odległości między stolikami. Dalej to stosujemy. Ale też u nas wielu nauczycieli już przechodziło COVID-19

- mówi Jolanta Szlachetka, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze, w skład którego wchodzi Miejskie Przedszkole nr 43.

Ale najmłodsze dzieci nie zawsze łatwo utrzymać w ryzach.

Najgorsza sytuacja bywa u tych maluszków - trzylatków - bo te dzieci lubią się tulić. One się przewrócą i potrzebują, żeby ktoś je pogłaskał, przytulił. Z tym był największy problem. Dziecko płacze - nauczyciel nie może nie podejść. Ono tego potrzebuje i nie rozumie, że panuje pandemia

- dodaje Szlachetka.

A od dzisiaj do szkół wracają też zielonogórscy uczniowie klas I-III – podstawówki w naszym mieście będą działały w trybie hybrydowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17