15 mln zł. na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze

2021-04-26 8:51
kasa
Autor: pixabay.com

Koniec budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze! Na dwóch piętrach budynkach obecnie znajduje się Tymczasowy Szpital Covidowy, jednak już trwa wyposażanie pozostałych pomieszczeń. Lecznica otrzymała na ten cel 15 mln dofinansowania od Urzędu Marszałkowskiego. Więcej w artykule.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu. Właśnie dlatego trwa wyposażanie obiektu. Na ten cel lecznica otrzymała 15 mln zł od zarządu województwa. 

Zielonogórskie bachusiki

Stoły operacyjne, do cięć cesarskich, łóżka porodowe, cystometry czy lasery urologiczne do kruszenia złogów u dzieci. Jesteśmy ośrodkiem, który ściąga  pacjentów z różnych stron Polski, więc potrzebujemy nowoczesnego sprzętu. 

Mówi prof. Marcin Polok, kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będą przeprowadzane skomplikowane operacje, co umożliwi sprzęt obrazujący w 3D.

W centrum będziemy mieć również najwyższej klasy laparoskop. Będziemy operować w trzech wymiarach, używając okularów. To ułatwi nam zobrazowanie anatomiczne. 

Dodaje Polok. Trwa również kompletowanie kadry medycznej. Do zespołu dołączy, m.in. ortopeda dziecięcy, który przeniesie się z ośrodka z Wielkiej Brytanii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają