Internet

Nietypowe połączenie wiary i celebrytów. Jakby brzmiała Biblia ze wstawkami Hołowni, Makłowicza czy Gessler? Musisz to usłyszeć

Współcześnie środki masowego przekazu, takie jak TikTok czy Instagram, stały się potężnym narzędziem ewangelizacji w XXI wieku. Tym samym przynosząc nowe możliwości dotarcia do ludzi na całym świecie. Jedna z influencerek postanowiła przybliżyć Biblię w dość nietypowy sposób. Jakby brzmiała Biblia ze wstawkami Hołowni, Makłowicza czy Gessler? Musisz to usłyszeć.

Na TikToku, krótkie filmy wideo, trwające zazwyczaj od kilkunastu sekund do kliku minut, są doskonałą formą przekazu treści religijnych. Krótkie kazania, inspirujące cytaty z Pisma Świętego, chwile modlitwy czy też świadectwa nawróceń mogą być łatwo udostępniane i szybko się rozprzestrzeniać wśród użytkowników. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu efektów wideo, dźwięku i edycji, można przekazać głębokie przesłanie w sposób atrakcyjny dla młodszych pokoleń. Jedna z twórczyń postanowiła, że połączy znanych Polaków z Biblią. Jaki jest tego efekt?

Historyk OBNAŻA wielką mistyfikację polskiego katolicyzmu. „Makryna Mieczysławska nigdy nie była zakonnicą”. Historia z Koprem

Ważne jest jednak, aby ewangelizacja na platformach społecznościowych była prowadzona w sposób autentyczny i prawdziwy, zgodnie z nauką Kościoła oraz z szacunkiem do różnorodności i indywidualnych doświadczeń ludzi. Nie chodzi tutaj o narzucanie swoich przekonań, lecz o dzielenie się radością wiary oraz budowanie wspólnoty opartej na miłości i zrozumieniu.

Jakby brzmiała Biblia ze wstawkami Hołowni, Makłowicza czy Gessler?

Paula Jakubik tworzy na platformie TikTok, to tam zebrała kilkadziesiąt tysięcy obserwujących. Jej filmiki podbijają sieć. Autorka nagrań postanowiła, że połączy Biblię ze wstawkami znanych Polaków. W naszej galerii zdjęć znajdziecie kilka przykładów tych nagrań. Na tapet Paula wzięła nagrania z Szymonem Hołownią, Magdą Gessler czy Grzegorzem Braunem. Na jej profilu można znaleźć także inne materiały dotyczące wiary i Boga. Czy taka forma przyciąga nowych wiernych? W sieci znaleźliśmy następujące komentarze: 

  • "Mimo, że wiary we mnie za grosz to tak powinien wyglądać nowoczesny katechizm"
  • "kocham ten content"
  • "Super pomysł na kontent Jak w ciekawy sposób głosić Słowo Boże"
  • "Nie no, jesteś niesamowita"
  • "Magda Gessler świetnie odegrała rolę Jezusa" 

Zastanawiasz się, jakby brzmiała Biblia ze wstawkami Makłowicza? Musisz to usłyszeć

Sonda
Czy korzystasz i będziesz korzystać z TikToka?