Jego Świątobliwość Papież Piotr III

i

Autor: Padre Braulio María, CC BY-SA 4.0

Wiara

Uważa, że jest jedynym papieżem. Kim jest Piotr III? Co o nim wiemy?

Uważa się za jedynego papieża. Jego Świątobliwość Papież Piotr III stoi na czele Kościoła Palmariańskiego. Co wiemy o Piotrze III? Kim są wyznawcy Kościoła Palmariańskiego? Kim jest Piotr III?

Kościół Palmariański - krótka historia

Kiedy utworzono Kościół Palmariański? Powstanie Kościoła Palmariańskiego datuję się na koniec lat 70. XX w. W El Palmar de Troya w Hiszpanii agent ubezpieczeniowy Clemente Domínguez y Gómez miał doznać objawień. W okresie od 30 marca 1968 r. do 30 września 1969 r. mężczyzna miał regularnie mieć widzenia. W jednym z nich Matka Boska z Góry Karmel powiedziała mężczyźnie, że potępia "progresywistyczną herezję Kościoła soborowego". To wtedy także agent uświadomił sobie, że większość biskupów i księży popada w apostazję. Kilka lat później, w 1975 r. Clemente założył własną wspólnotę religijną, czyli - Zakon Karmelitów od Najświętszego Oblicza w braterstwie z Jezusem i Maryją. Rok później odbyły się święcenia, w 1978 r. Clemente Domínguez y Gómez ogłosił się papieżem Grzegorzem XVII, a następnie został koronowany w Sweilli. Jednak przez Kościół Rzymski został uznany za antypapieża. 21 marca 2005 roku zmarł założyciel Kościoła Palmariańskiego, papież Grzegorz XVII.

Kościół szpitalny w Cmolasie z tajemniczą historią

My, Palmarianie, jesteśmy wyznawcami Najświętszej Maryi Panny, której oddajemy całe nasze istnienia i obdarowujemy ją naszą miłością. Ta kwestia jest niepodważalna. Kto nie chce kochać i służyć Matce Boga, nie będzie zainteresowany byciem członkiem Kościoła Palmariańskiego. Nasza miłość do Matki Niebieskiej jest zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Nasza wewnętrzna miłość objawia się dzięki wielkiemu zaufaniu, jakie mają dla niej Palmarianie, oraz w naszej głębokiej wdzięczności za wiele cudów, dużych i małych, które nieustannie wykonuje dla swoich wiernych dzieci w Kościele Palmariańskim - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Kościoła Palmariańskiego.

Czym jest Kościół Palmariański? Wyznawcy uważają, że Kościół Chrystusa jest: Jeden, Święty, Katolicki, Apostolski i Palmariański. Uważają także, że Stolica Apostolska jest w El Palmar de Troya. Głową Kościoła Palmariańskiego jest obecnie Piotr III. A tak naprawdę nazywa się Markus Josef Odermatt. Co wiemy o Piotrze III? Swój pontyfikat w Kościele Palmariańskim rozpoczął 22 kwietnia 2016 r. Co więcej popularność zyskał dzięki mediom społecznościowym, a dokładniej platformie TikTok.

Jego Świątobliwość Papież Piotr III robi furorę na TikToku

W ostatnim czasie na popularności zyskały nagrania, gdzie obecny jest Jego Świątobliwość Papież Piotr III. Udostępnione filmiki na TikToku mają kilkudziesięciotysięczne wyświetlenia. A internauci poznają co to jest Kościół Palmariański i że Piotr III uważa się za jednego papieża na świecie. Nie brakuje także żywej dyskusji, która dzieli wyznawców Kościoła z Kościołem Rzymskim i papieżem Franciszkiem. Poniżej możecie zobaczyć nagrania z udziałem Piotra III.

Tak wygląda wnętrze Kościoła Palmariańskiego

Sonda
Czy wierzysz w istnienie Boga?