Alkomat policja

i

Autor: Lubuska Policja

Policja

22-letnia mieszkanka Sulechowa miała prawo jazdy zaledwie od miesiąca. Już je straciła

2023-03-28 8:40

W piątek wieczorem, 24 marca policjanci z Sulechowa 22-letnią mieszkankę miasta, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Kobieta miała uprawnienia od zaledwie miesiąca. Teraz grożą jej poważne konsekwencje.

Młoda kierowczyni była pijana. Już straciła uprawnienia

24 marca, policjanci z Sulechowa zatrzymali 22-letnią kobietę, która prowadziła samochód marki Volkswagen Golf. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej, okazało się, że ma w wydychanym powietrzu 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 22-latce prawo jazdy, które miała zaledwie od miesiąca. Jednak to nie koniec konsekwencji jakie czekają na kobietę. Odpowie również za przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jak poinformowała policja w komunikacie przez sąd obligatoryjnie zostanie zasądzona grzywna w wysokości min. 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.

Policja przypomina o konsekwencjach kierowania autem po alkoholu. Co grozi po jeździe po pijaku?

Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.

Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 6 miesięcy.

Kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień również jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE