Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie poglądowe

27-latek ukradł busa w Niemiec. Był pijany i miał zakaz kierowania. Trafił w ręce policjantów ze Świebodzina

2023-03-17 13:29

We wtorek, 14 marca, funkcjonariusze świebodzińskiej Policji zwrócili uwagę pojazd, który miał widoczne uszkodzenia, pęknięty zderzak i uszkodzoną przednią szybę. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli - czytamy w policyjnym komunikacie. Tak właśnie rozpoczęły się problemy 27-letniego kierowcy.

Pijany kierowca jechał bez uprawnień. Trafił w ręce służb

27-letni kierujący busem został zatrzymany do kontroli 14 marca. Jak podaje policja w komunikacie kierowca był bardzo nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego. Poruszał się uszkodzonym busem, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Wyczuli także od mężczyzny woń alkoholu. Wynik jego badania to ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności okazało się, że 27-latek kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale posiada również dwa aktywne sądowne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. W toku dalszych działań okazało się, że 27-latek miał najpierw włamać się do mieszkania swojego pracodawcy w Niemczech, skąd ukradł kluczyki do pojazdu, a następnie włamać się i dokonać kradzieży pojazdu.

27-latek został zatrzymany i usłyszał 2 zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnień, za co grożą 2 lata pozbawienia wolności, niestosowania się do wyroku sądu, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 - powiedział aspirant Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE