Zmarła staruszka która była pierwowzorem babci z Coco. Ile miała lat?

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=RaBpWrb1V38 / Twitter Zdjęcie poglądowe

Zmarła staruszka która była pierwowzorem babci z "Coco". Ile miała lat?

2022-10-18 8:51

Smutna wiadomość obiegła świat lotem błyskawicy. Pamiętacie animację Coco? To wzruszająca historia rodziny, który zachowuje tradycje i małego chłopca, który nie boi się wyzwań, by tylko osiągnąć swój cel i zrealizować największe marzenie. Jedną z głównych bohaterek jest prababcia Coco. Wzorowana była na prawdziwej osobie.

María Salud Ramírez Caballero, która była inspiracją dla stworzenia postaci Mamá Coco z animowanego hitu, zmarła w wieku 109 lat. Meksykanka całe życie mieszkała w Santa Fe de la Laguna, w stanie Michoacán i tam właśnie odeszła. Informacją w mediach społecznościowych podzielił się Roberto Monroy, sekretarz turystyki w Michoacán. Urodziła się w 1913 roku, całe życie poświęciła garncarstwu i rodzinie. Miała troje dzieci, wielu wnuków i prawnuków.

Bajka Coco opowiada między innymi o tradycjach związanych z obchodów Święta Zmarłych - Día de los Muertos. Twórcy bajki, by udokumentować obchody gościli u Marii Salud Ramírez Caballero. Nie dało się ukryć, że stała się ona inspiracją do stworzenia jednej z głównych postaci, a turyści odwiedzający okolice lubili robić sobie z nią wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Coco - co to za film?

Coco to historia chłopca, który uwielbiał muzykę. Ta jednak w jego rodzinie jest zakazana, od kiedy jeden z jej członków porzucił żonę i dziecko, by wyruszyć z gitarą w świat. Dwunastoletni Miguel chce jednak osiągnąć sukces, a inspiruje go twórczość jego idola - Ernesta de la Cruza. Na skutek różnych okoliczności trafia on do krainy zmarłych. Tam będzie musiał poznać niezwykłe fakty z życia jego rodziny i zawalczyć o własne marzenia.

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje
Nożownik zaatakował w szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE