Zadyma podczas meczu Anglia-Węgry. Kibice wygonili policję z trybun. W tle polski wątek [WIDEO]

2021-10-13 10:24
Zadyma podczas meczu Anglia-Węgry. Kibice wygonili policję z trybun. W tle polski wątek [WIDEO]
Autor: Twitter

Do karczemnej awantury doszło wczoraj wieczorem na stadionie Wembley w Londynie podczas meczu Anglia-Węgry. W spotkaniu grupowych rywali Polaków padł remis. ale więcej mówiło się o wydarzeniach pozasportowych.

Ogromna awantura na stadionie Wembley w Londynie. Podczas meczu Anglia-Węgry (padł wynik 1:1) Węgierscy kibice, wśród których byli również Polacy, starli się ze służbami porządkowymi. Interweniowała policja, która użyła pałek. Według agencji Reuters powodem zamieszek było niewłaściwe zachowanie kibiców względem stewardów.

 - Krótko po rozpoczęciu dzisiejszego meczu na Wembley funkcjonariusze weszli na trybunę, aby aresztować widza za przestępstwo porządku publicznego na tle rasowym po komentarzach skierowanych do stewarda" – poinformowała policja na Twitterze.

Przed meczem kibice gości wygwizdali piłkarzy Anglii, którzy uklękli w geście solidarności z ofiarami rasizmu. Napięcie pomiędzy zwaśnionymi kibicami było duże, bowiem We wrześniu w Budapeszcie Węgrzy przegrali z Anglikami 0:4, a po tym meczu UEFA ukarała federację węgierską grzywną i zamknięciem stadionu dla publiczności na jedno spotkanie za "rasistowskie zachowanie kibiców".

Remis Anglii z Węgrami sprawia, że reprezentacja Polski teoretycznie ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze