WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]

2022-01-31 18:57
WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]
Autor: Facebook/WOŚP WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]

Ostateczna suma pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nie jest jeszcze znana! Za nami 30. finał WOŚP i pierwszy rekord - wiadomo, że na koncie fundacji znajduje się więcej pieniędzy niż rok temu o tej samej porze! Kiedy poznamy ostateczną kwotę, która trafi na konto WOŚP? Jurek Owsiak ogłosił konkretną datę!

WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Ile pieniędzy zebrano?

W niedzielę 30 stycznia odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 1633 sztaby, 102 555 wolontariuszy - te  wszystkie osoby zbierały pieniądze do puszek na ulicach w całej Polsce i na świecie. Odbyły się też internetowe aukcje, założono wirtualne skarbonki. Już wiadomo, że udało się pobić pierwszy rekord - tuż przed północą na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy znalazło się więcej pieniędzy niż rok temu o tej samej porze. Jurek Owsiak ogłosił, że kwota deklarowana to 136 mln 282 tys. 325 zł.

Czytaj także: 30. Finał WOŚP! W tym roku zbiórka na okulistykę dziecięcą. Ile udało się zebrać?

WOŚP 2022: Kiedy poznamy ostateczną kwotę?

Należy pamiętać, że suma podana pod koniec 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie wszystkie pieniądze, które udało się zebrać! Wciąż trwają internetowe aukcje, a sztaby w całej Polsce liczą pieniądze, które udało się zebrać do puszek. Jak zapowiedział Jurek Owsiak - pełną kwotę, która zasili konto fundacji poznamy 30 marca.

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek

WOŚP 2022: Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

W 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeznaczy zebrane pieniądze na wsparcie okulistyki dziecięcej. Celem finału było wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt 25 oddziałów okulistyki w Polsce w 17 miastach - już wiadomo, że ten cel udało się osiągnąć!

Swoją cegiełkę dorzuciliśmy także my! Numer jeden Gorącej 20 Radia Eska został wylicytowany za rekordową kwotę 50 tysięcy 900 złotych! WOŚP-owe notowanie będzie można śledzić w piątek 4 lutego. To wtedy dowiemy się, jaki numer wybrali zwycięzcy licytacji!

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze