Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]

2022-02-25 12:16
Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]
Autor: screen/ https://twitter.com/petergyang Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]

Konflikt, a właściwie już wojna na Ukrainie jest dzisiaj największym problem dla krajów europejskich, jak i zachodnich. Rosja zajmuje coraz więcej miast i bombarduje budynki mieszkalne. Zajęta jest elektrownia w Czarnobylu, trwa oblężenie Kijowa. Ludzie uciekają z Ukrainy. Do internetu trafiają wzruszające nagrania, na których mężczyźni żegnają swoje rodziny.

Ludzie uciekają z Ukrainy. Eskalacja działań Putina przybiera na sile, sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Niezmiennym jest to, że mężczyźni w wieku poborowym z Ukrainy wyjechać nie mogą. Ogłosił to w czwartkowy wieczór szef lwowskiego urzędu celnego Daniił Mieńszykow. Ukraińcy w wieku od 18 do 60 lat nie mogą opuścić terytorium kraju. Muszą być gotowi do podjęcia walki. POpuścić objętą wojną Ukrainę mogą natomiast kobiety i dzieci, co robią. Do internetu trafia wiele nagrań pożegnań. Na jednym z nich widzimy mężczyznę, który odprowadził rodzinę do autobusu. Mężczyzna na pożegnanie przytula dziewczynkę, oboje płaczą. Żegna się też z żoną.

W samym Kijowie żołnierzom obrony terytorialnej rozdano już ponad 18 tys. sztuk broni automatycznej, a kolejne jej sztuki są cały czas wydawane.

Armia ukraińska wciąż broni niepodległości swojego kraju. Pamiętajmy też, że wojna to też ofiary cywilne. Mnóstwo osób opuszcza teraz Ukrainę. Każda z nich wsiada do pociągu z jedną bądź dwiema torbami i kieruje się do Przemyśla.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił w jednym ze swoich przemówień, że Ukrainy będzie bronił do końca. Po rosyjsku podziękował również Rosjanom, którzy wzięli udział w antywojennych protestach.

– Chcę powiedzieć wszystkim protestującym obywatelom Rosji: widzimy was. To znaczy, że nas słyszeliście, zaczynacie nam wierzyć. Walczcie za nas, walczcie przeciwko wojnie – podkreślił. - Rosja prędzej czy później będzie musiała z nami porozmawiać. Porozmawiać o tym, jak zakończyć działania wojenne i powstrzymać tę inwazję. Im szybciej ta rozmowa się rozpocznie, tym mniejsza będzie przegrana Rosji.

Wczoraj tylko w samej Moskwie aresztowano ok. 600 osób za udział w nielegalnych wiecach przeciwko inwazji na Ukrainę.

Ojciec żegna córkę. Rysuje jej serduszko na zaparowanej szybie

Kolejne wzruszające nagranie pokazuje mężczyznę i nastoletnią córkę. Siedzi w autobusie, który odjeżdża. Ojciec rysuje jej serduszko na szybie. Podają sobie rękę na szybie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze