Biedronka i Lidl będą mieli groźnego rywala? Nowa sieć zapowiada BARDZO NISKIE ceny

2021-02-22 16:00 PAZ
Pierwszy Vollmart zostanie otwarty w Siedlcach
Autor: Pixabay.com Pierwszy Vollmart zostanie otwarty w Siedlcach

Nowa sieć sklepów w formacie tzw. hard dyskontu rozpoczyna działalność w Polsce. Vollmart chce skutecznie konkurować m.in. z Biedronką i Lidlem. Jak chce to osiągnąć? Według zapowiedzi jednym ze sposobów mają być bardzo niskie ceny produktów w ofercie. Pierwszy sklep tej sieci ruszy w Polsce jeszcze w lutym.

Vollmart - kiedy otwarcie? Sklepy Vollmartu mają mieć od 800 do 2500 mkw. Będziemy mogli wybierać w nich spośród ok. 1200 artykułów spożywczych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz przemysłowych. Sieć planuje też uruchomienie e-sklepu. Pierwszy stacjonarny dyskont sieci Vollmart ma zostać otwarty 24 lutego w Siedlcach. Kolejne mają pojawić się już wkrótce w nowych lokalizacjach. Jak informuje serwis WiadomosciHandlowe.pl, detalista chce otwierać swoje sklepy w miejscowościach i w niewielkiej odległości od nich, w pobliżu ruchliwych dróg publicznych.

Format hard dyskontu oznacza, że oferowane produkty są w niskich cenach kosztem rezygnacji ze zbędnego wyposażenia, gazetek oraz reklam. Serwis Money.pl podaje, że Vollmart chce zaproponować ceny niższe o przynajmniej 20 proc. niż w innych sklepach.

NOWE sklepy w Polsce - Aldi, Mere

W ubiegłym roku działalność w podobnym modelu rozpoczęła w Częstochowie rosyjska sieć Mere. Ofensywę na polskim rynku zapowiada też niemiecka sieć Aldi, która planuje w 2021 roku uruchomić 45 nowych sklepów.

Raport z anteny 22.02, godz.10
Najnowsze