Ukraina: wielu zabitych i rannych w najsilniejszym w ostatnim czasie ostrzale Słowiańska

2022-07-03 16:14
Ukraina: wielu zabitych i rannych w najsilniejszym w ostatnim czasie ostrzale Słowiańska
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Według wstępnych danych sześć osób zginęło, a 15 zostało rannych w niedzielę w rosyjskim ostrzale Słowiańska w ukraińskim obwodzie donieckim - przekazała rzeczniczka władz regionalnych Tetiana Ihnatczenko, cytowana przez agencję Ukrinform.

Rzeczniczka zaapelowała do mieszkańców o opuszczenie miasta. Zapewniła, że jest taka możliwość. Poinformowała również, że siły rosyjskie przeprowadziły ostrzały rakietowe położonego w tym samym obwodzie Kramatorska. Zniszczono hotel i drogę w dzielnicy mieszkaniowej.

Mer Kramatorska Ołeksandr Honczarenko przekazał, że w niedzielę miasto zostało ostrzelane z systemów rakietowych Smiercz. Nie ma informacji o zabitych ani rannych, ostrzały spowodowały jednak duże zniszczenia.

Wielu zabitych i rannych w najsilniejszym w ostatnim czasie ostrzale Słowiańska

Wcześniej mer Słowiańska Wadym Lach poinformował, że w ataku na to miast zginęło i zostało rannych wiele osób. Podkreślił, że to najsilniejszy ostrzał miasta "w ostatnim czasie". Lach zaznaczył też, że wskutek zmasowanego ostrzału miasta z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych wybuchło 15 pożarów.

Koleje Mazowieckie likwidują darmowe przejazdy. Uchodźcy z Ukrainy zapłacą za bilety
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze