Tych Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu! Operator zapowiada zmiany

i

Autor: Canva

Tych Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu! Operator zapowiada zmiany

2022-05-18 9:46

Już niedługo część Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu! Rozwój nowych technologii w naszym kraju sprawia, że trzeba zwolnić częstotliwości zajmowane przez starsze technologie jak 3G. Teraz sieć komórkowa Orange, podobnie jak kilka miesięcy temu T-Mobile informuje o zmianach!

Kilka miesięcy temu sieć komórkowa T-Mobile informowała osoby, korzystające z jej usług, że nadchodzi zmiana technologiczna. Przez co zaistniała potrzeba wymiana karty SIM, a w niektórych przypadkach nawet telefonów, które nie są dostosowane do nowszej technologii. Teraz o podobnej inicjatywie informuje sieć komórkowa Orange. Ta zaleca wymianę telefonów i kart SIM dostosowanych do korzystania z sieci 4G i zapewnia, że daje na to czas. W innym przypadku klienci mogą utracić część możliwości. Kiedy Orange wyłączy 3G?

Kim jest Mr. Polska?

Tych Polaków czeka wymiana telefonu i karty SIM

Operator informuje, że proces wyłączenia 3G zaplanowano na lata 2024 – 2025. Będzie to inicjatywa przeprowadzana stopniowo. Termin wyłączenia 3G ma zależeć od danego obszaru. Sieć zaleca, by do tego czasu wymienić swój sprzęt na telefon 4G, który umożliwi rozmowy głosowe w technologii VoLTE. Zaznacza także, że wszystkie telefony w ich ofercie od lipca 2021 roku mają tę funkcję.

Jednak to nie wszystko. Osoby, które posiadają starszy sprzęt muszą sprawdzić także swoją kartę SIM. Jeżeli ta nie obsługuję nowszej technologii, ją również będzie trzeba wymienić. Operator oferuję bezpłatną zamianę w swoich salonach.

Co jeśli nie wymienisz telefonu i karty SIM?

Osoby, które nie wymienią sprzętu na ten w technologii 4G utracą część możliwości. Wciąż będą mogły realizować połączenia głosowe za pośrednictwem 2G, jednak może się to wiązać ze sporymi trudnościami. Dlaczego? Sieć 2G jest podatna na przeciążenia, czy brak dostępu do mobilnego internetu.