Tych Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu! Operator zapowiada zmiany

i

Autor: Canva

Sieć komórkowa wyłącza 3G. Tysiące Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu!

2022-02-02 11:59

Jedna z wiodących sieci komórkowych w Polsce planuje wyłączenie 3G i przeniesienie swoich usług wyłącznie na LTE i 5G. Klientów, którzy korzystają z niej czeka wymiana kart SIM a nawet telefonu. Początkowo sieć wyłączy 3G na 56 stacjach bazowych w powiatach ostrowieckim, starachowickim i opatowskim, co jest pierwszym krokiem do całkowitego przejścia na LTE i 5G.

Odłączanie standardu 3G trwa już od kilku miesięcy. Pierwsi klienci sieci T-Mobile już w minione wakacje mogli mieć problem z uzyskaniem zasięgu. Sieć planuje teraz wyłączenia na większym obszarze. Pierwszym województwem w jakim przestanie działać 3G będzie województwo świętokrzyskie, a dokładnie powiaty: starachowicki, opatowski i ostrowiecki. Zmiany mają poprzedzić odpowiednie kampanie informujące. Mieszkańcom tych powiatów może zaniknąć zasięg, co będzie oznaczało - przynajmniej - wymianę karty SIM. Problemy z obsługą LTE i 5G mogą mieć karty, które zakupione zostały około 7 lat temu. Co ważne mieszkańcy, którzy mają nieco starsze modele telefonów będą musieli liczyć się nawet z ich wymianą. Jednak sieć T-Mobile nie pozostawia swoich użytkowników i proponuje pomoc.

CZYTAJ TAKŻE: Masz takie auto? Wkrótce nie wjedziesz nim do GARAŻU! Nadchodzą wielkie zmiany!

 Sieć komórkowa wyłącza 3G

 Obecnie w T-Mobile łączność 4G i 5G to około 97 proc transmisji danych. Większość użytkowników korzysta także z wysokiej jakości połączeń głosowych VoLTE. Te dane sprawiają, że 3G staje się niepotrzebna. A dzięki jej wyłączeniu nowe puste zasoby pozwolą przyśpieszyć łączności LTE i 5G w T-Mobile o ponad 10 proc. i stać się atrakcyjniejszą dla nowych klientów.

Tysiące Polaków czeka wymiana karty SIM a nawet telefonu!

Niestety, ale zmiany łączności spowodują problemy u tysięcy Polaków! Z dnia na dzień mogą utracić zasięg w telefonie. Jednak T-Mobile oferuje pomoc. Karty SIM będzie można za darmo wymienić w salonach operatora. Podczas wizyty będzie można zweryfikować także, czy nasz model telefony obsługuję technologię LTE. Jeśli nie – czeka nas również wymiana sprzętu.

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE