Twitter

i

Autor: pixabay.com Twitter

Twitter w walce z cenzurą w Rosji - rusza specjalna wersja serwisu

2022-03-10 8:29

Po ograniczeniu przez Rosję dostępu do Twittera, uruchomiono nową wersję serwisu w celu ominięcia inwigilacji i cenzury, o czym poinformował ekspert ds. bezpieczeństwa w internecie Alec Muffett na swoim koncie na Twitterze, cytowany w czwartek przez agencję Associated Press.

Twitter omijający cenzurę w Rosji

"To prawdopodobnie najważniejszy i najdłużej oczekiwany tweet, jaki kiedykolwiek napisałem" - przekazał Muffett, podając informację o nowej wersji serwisu. Rosja zablokowała dostęp do Facebooka i ograniczyła dostęp do Twittera, chcąc w ten sposób zatrzymać obieg informacji o wojnie na Ukrainie. Obie firmy oświadczyły, że pracują nad przywróceniem dostępu do swoich serwisów dla osób przebywających w Rosji - podała AP.

Zniszczony pomnik Zwycięskiej Armii Radzieckiej

Wymagana przeglądarka do "dark webu"

Użytkownicy mogą połączyć się z nową wersją Twittera po zainstalowaniu przeglądarki Tor, która pozwala na dostęp do stron w tzw. dark webie (ciemnej sieci). Chociaż termin "dark web" kojarzy się z nielegalnymi witrynami, jest on również często używany przez osoby, które chcą zachować anonimowość ze względu na swoje bezpieczeństwo, a także uzyskać dostęp do witryn ocenzurowanych przez represyjne rządy. Facebook i portal BBC także mają wersje dostępne przez przeglądarkę Tor. Prace nad tą nową wersją Twittera rozpoczęto jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE