Trzecia fala koronawirusa JUŻ się rozpoczęła. W Polsce jest też nowa mutacja!

2021-02-19 15:35 nm
Trzecia fala koronawirusa już się rozpoczęła. W Polsce jest też nowa mutacja!
Autor: Pixaby Trzecia fala koronawirusa już się rozpoczęła. W Polsce jest też nowa mutacja!

Trzecia fala koronawirusa w Polsce już się rozpoczęła - taką informację podczas konferencji prasowej podał minister zdrowia Adam Niedzielski. Co więcej, przedstawiciel rządu podkreślił również, że naszym kraju odnotowano nową mutację. Jak groźna jest trzecia fala koronawirusa? O co chodzi z nową mutacją? Sprawdźcie w naszym materiale.

Trzecia fala koronawirusa. Minister zdrowia potwierdza

W piątek, 19 lutego odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli rządu. W trakcie jej trwania szef KPRM Michał Dworczyk zaprezentował kolejne etapy szczepienia przeciwko COVID-19. Mają one wyglądać następująco:

  • do 7 marca: zakończenie procesu szczepień nauczycieli
  • od 7 marca: szczepienia uzupełniające kadry medycznej
  • 15 marca: rozpoczęcie szczepień osób przewlekle chorych (grupa 1B)
  • 22 marca: rozpoczęcie szczepień służb mundurowych (grupa 1C) oraz dla pacjentów w wieku 60-65 lat

W dalszej części konferencji niepokojące informacje podał minister zdrowia. Adam Niedzielski potwierdził, że trzecia fala koronawirusa jest już w Polsce. To jednak jeszcze nie wszystko.

Raport z anteny 19.02, godz.10

Trzecia pandemii. W Polsce jest kolejna mutacja koronawirusa

Oprócz potwierdzenia trzeciej fali koronawirusa, minister zdrowia potwierdził także wystąpienie w Polsce kolejnej mutacji COVID-19. Przypomnijmy, że już wcześniej w naszym kraju wystąpiła mutacja brytyjska. Teraz Adam Niedzielski potwierdził wystąpienie mutacji południowoafrykańskiej.

Patrząc na wyniki, trzeba powiedzieć, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce. Dziś odnotowaliśmy blisko 8 800 nowych przypadków. To nieco mniej niż wczoraj, ale więcej niż tydzień wcześniej. Przyrost nowych zakażeń osiągnął blisko 2400 przypadków - powiedział minister zdrowia.

Najnowsze