Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

żużel

To pierwszy taki przypadek w historii Grand Prix! Bartosz Zmarzlik zdyskwalifikowany!

2023-09-16 19:19

Jak poinformowała na stronie internetowej stacja Eurosport, Bartosz Zmarzlik został zdyskwalifikowany i nie wystartuje w żużlowej Grand Prix Danii w Vojens - przedostatniej eliminacji mistrzostw świata. Powodem jest niewłaściwy kombinezon, w jakim Polak wystąpił w kwalifikacjach.

Jak poinformowała stacja posiadająca prawa do pokazywania zawodów, o dyskwalifikacji Zmarzlik dowiedział się bezpośrednio przed turniejem. Sędziowie uznali, że kevlar, w którym jeździł w kwalifikacjach, miał niezgodne z regulaminem logotypy. To pierwszy taki przypadek w historii cyklu Grand Prix.

Absencja w Vojens oznacza, że Zmarzlik o swój czwarty tytuł mistrza świata będzie walczył w ostatniej eliminacji cyklu, 30 września w Toruniu. Przed sobotnimi zawodami Polak ma 24 punkty przewagi nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem oraz 33 nad Słowakiem Martinem Vaculikiem i niezależnie od wyników GP Danii pozostanie liderem klasyfikacji generalnej. W jednym turnieju można zdobyć maksymalnie 20 pkt.

W Vojens wystartuje tylko jeden Polak - Patryk Dudek. Inny stały uczestnik cyklu GP Maciej Janowski nie wystąpi z powodu kontuzji.

Bartosz Zmarzlik wywiad
Źródło: To pierwszy taki przypadek w historii Grand Prix! Bartosz Zmarzlik zdyskwalifikowany!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE