TE zawody znikną z rynku pracy. Jeśli wykonujesz któryś z nich - lepiej zacznij szukać nowego zajęcia!

i

Autor: janeb13/Pixabay/cc0 TE zawody znikną z rynku pracy. Jeśli wykonujesz któryś z nich - lepiej zacznij szukać nowego zajęcia!

TE zawody znikną z rynku pracy. Jeśli wykonujesz któryś z nich - lepiej zacznij szukać nowego zajęcia!

2022-05-31 11:47

Dzisiejszy rynek pracy w Polsce wciąż ewoluuje, a na brak ofert zatrudnienia raczej nie narzekamy. W niektórych branżach wręcz brakuje pracowników, tak więc pracodawcy z chęcią przyjmują także obcokrajowców. Nadal jednak istnieją zawody, które są coraz mniej potrzebne, a na przestrzeni lat - mogą po prostu zniknąć. Które i dlaczego? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Zgodnie z szacunkami Oxford University, w ciągu najbliższych 25 lat nawet połowa istniejących dziś zawodów może zniknąć z rynku pracy. Wszystko dlatego, że większość z nich zostanie po prostu zautomatyzowana. Niepotrzebne będzie wtedy zatrudnienie konkretnej osoby. Warto już teraz zmienić branżę, jeśli jesteś fachowcem w którymś z nich,  jeśli właśnie zastanawiacie się na swoją ścieżką zawodową, omijajcie konkretne oferty pracy szerokim łukiem. Już teraz szacuje się, że m.in. w Wielkiej Brytanii z powodu postępującej automatyzacji, do 2030 roku, zniknie ponad 10 mln miejsc pracy. W Polsce może być bardzo podobnie. Które zawody są skazane na wymarcie i dlaczego? Sprawdźcie w naszej galerii poniżej.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znajdź brakujące słowo w nazwach państw i miast. Ciężary już od drugiego pytania

Pytanie 1 z 15
... Republika Konga
Super Raport 01.04 (gen. Jan Rajchel, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Aleksandra Rutkowska) Sedno Sprawy: Jacek Sasin

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Myślisz, że zasługujesz na podwyżkę?

Posłuchaj podcastu - eksperci radzą, jak ją sobie wynegocjować!

Listen to "Jak wynegocjować podwyżkę? 4 proste kroki" on Spreaker.