Tak wyglądało podwójne zaćmienie słońca 10 czerwca! To zdjęcie to HIT! Efekt jest niesamowity! [FOTO]

2021-06-11 9:13 a.d.
Tak wyglądało podwójne zaćmienie słońca 10 czerwca! To zdjęcie to HIT! Efekt jest niesamowity!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tak wyglądało podwójne zaćmienie słońca 10 czerwca! To zdjęcie to HIT! Efekt jest niesamowity! 10 czerwca 2021 roku byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Po raz pierwszy od kilku lat mogliśmy obserwować zaćmienie słońca. Widoczne było ono również w Polsce. Jednemu z widzów udało się stworzyć wspaniałą fotografię!

Zaćmienie słońca  - co to jest?

Czym jest zaćmienie słońca? Ze zjawiskiem tym mamy do czynienia, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią. Światło naszej gwiazdy centralnej zostaje wtedy przysłonięte. Wyróżnia się trzy typy zaćmienia Słońca: całkowite, obrączkowe i częściowe. Data ostatniego zaćmienia Słońca widocznego w naszym kraju to 10.06.2021.

EURO2020

Podwójne zaćmienie słońca - niezwykłe zdjęcie obiegło internet!

W momencie zaćmienia Słońca 10 czerwca przez Polskę przechodził pas tranzytu ISS na tle Słońca. Fantastyczne zdjęcie wykonał pan Tomek Wiśniewski i podzielił się nim na grupie Fani Z głową w gwiazdach. Możecie je zobaczyć poniżej!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze