Kosmiczne piwo?

i

Autor: Canva Kosmiczne piwo?

Stworzyli KOSMICZNE PIWO! Ile kosztuje i czy będzie dostępne w Polsce? [WIDEO]

2021-11-05 10:48

Niewątpliwie nowe piwo stworzone przez browar Samuel Adams zasługuje na miano pionierskiego i niezwykłego. Według zapowiedzi producenta stworzone przez nich piwo IPA zaskoczy piwnych smakoszy nie tylko bogatym smakiem, ale przede wszystkim miejscem, z jakiego pochodzi chmiel użyty do produkcji tego piwa.

Co niezwykłego jest w najnowszym piwie?

Sama nazwa trunku będzie zapewne podpowiedzią Space Craft IPA to trunek inny, niż wszystkie, ponieważ jest to pierwsze piwo, jakie powstało z chmielu, który przebywał w przestrzeni kosmicznej. Proces tworzenia piwa w warunkach kosmicznych może być zaskakujący efekt, a smakosze złotego trunku zapewne będą ciekawi ostatecznego efektu. Chmiel typu Citra i Mosaic, przebywał 3 dni w kosmosie na wysokości 560 kilometrów ponad powierzchnią naszej planety. Swoją kosmiczną podróż chmiel odbył na pokładzie kapsuły Crew Dragon w trakcie misji Inspiration4. Kosmiczne piwo trafi do sprzedaży już 16 listopada, cena za puszkę to 23 dolary. Twórcy piwa ujawnili, że przygotowany przez nich „kosmiczny napój” cechuje się tropikalnymi nutami. Wyczuć w nim będzie można takie owoce jak grejpfrut, guawa i marakuja. Podobno nie zabraknie też chmielowych aromatów sosny i żywicy oraz klasycznej goryczy piwa rzemieślniczego. Niestety, ze względu na przepisy, będzie dostępne tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Podobne kosmiczne ambicje ma też browar Budweiser. Browarnicy Budweisera ujawnili ambitne plany warzenia piwa w kosmosie dla przyszłych kolonistów Księżyca czy Marsa. Wiadomo też, że firma wysłała już kilka partii jęczmienia na Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby lepiej zrozumieć, jak w warunkach mikrograwitacji przebiega proces warzenia złocistego trunku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE