Policja w Raleigh po strzelaninie

i

Autor: PAP/EPA/VEASEY CONWAY

Strzelanina w USA. Nastolatek zabił 5 osób, w tym policjanta

2022-10-14 8:39

W miejscowości Raleigh, stolicy stanu Karolina Północna, nastoletni napastnik zastrzelił pięć osób. Jedną z ofiar jest funkcjonariusz policji. Podczas strzelaniny co najmniej dwie osoby zostały ranne.

Strzelanina w Raleigh

Po zgłoszeniu dotyczącym strzelaniny, policja rozpoczęła obławę i zaleciła mieszkańcom aby nie wychodzili z domów. Wkrótce jednak burmistrz Raleigh Mary Ann Baldwin poinformowała na konferencji prasowej, że zdołano zatrzymać podejrzanego. "To dla nas smutny i tragiczny dzień. Musimy uczynić więcej. Musimy zatrzymać tę bezmyślną przemoc w Ameryce. Musimy zająć się sprawą przestępstw przy użyciu broni palnej" - powiedziała Baldwin.

Nastolatek strzelał z broni długiej

Do strzelaniny doszło w godzinach popołudniowych w rejonie Neuse River Greenway, w jednym z parków. Trzy godziny później policja poinformowała, że otoczyła podejrzanego, białego nastolatka uzbrojonego w broń długą, w garażu jednego z domów. Został zatrzymany. Na zdjęciach przekazanych przez lokalną telewizję WTVD widać było kilkanaście radiowozów policyjnych i ambulansów w rejonie akcji. Trwa dochodzenie mające wyjaśnić okoliczności tragedii.

W 2021 od postrzału zginęło w USA 49 tys. ludzi

Przestępstwa przy użyciu broni palnej są - jak się podkreśla - prawdziwą plagą Ameryki. Według szacunków policyjnych w 2021 r. zastrzelono w USA ok. 49 tys. osób w porównaniu z 45 tys. rok wcześniej, co już wówczas było rekordem.

Szokujący film piekarskiego ratownika medycznego. Nagranie odbija się szerokim echem w internecie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE