Niedziele handlowe w 2021. Czy w niedzielę 27 czerwca sklepy będą otwarte?

2021-06-27 11:32
Czy w niedzielę 10 października sklepy będą otwarte?
Autor: Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Czy w niedzielę 27 czerwca sklepy będą otwarte? Kiedy są handlowe niedziele w 2021 r.? Sprawdź, kiedy jest najbliższa handlowa niedziela i zobacz, czy możesz wybrać się na zakupy. Okazuje się, ze w tym tygodniu będziemy mieć taką okazję. Uwaga! Należy jednak nadal pamiętać o obowiązujących w sklepach obostrzeniach!

Niedziele handlowe 2021

W niedzielę, 27 czerwca, sklepy będą otwarte. To czwarta handlowa niedziela w tym roku. W sklepach nadal obowiązuje noszenie maseczek i nowy limit osób - 1 osoba na 10 mkw.

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę sierpnia oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Raport z anteny 24.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze