Sklepy otwarte 1. maja 2022 - gdzie zrobimy zakupy w pierwszy dzień majówki?

2022-05-01 7:44
Supermarket
Autor: pixabay.com Supermarket

Święto pracy to dzień ustawowo wolny od pracy. Ponadto w 2022 roku wypada on w niedzielę. Gdzie zatem będziemy mogli zrobić zakupy 1.05? Które sklepy będą czynne na samym początku majówki? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Majówka 2022 - na tych kilka dni wolnego czekamy wszyscy! To okazja do złapania oddechu. Już 1. maja wiele osób wystawi grille, by cieszyć się wolnym od pracy w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Mając na uwadze, że w Święto Pracy 2022 sklepy będą zamknięte, większość z nas zrobi duże zakupy trochę wcześniej. Co jednak w sytuacji, gdy na stole zabraknie któregoś z typowo majówkowych produktów? W takim wypadku warto wiedzieć, które sklepy są otwarte 1.05.2022. Pomimo państwowego święta i niehandlowej niedzieli, będziemy mieli szansę zrobić małe, "awaryjne zakupy". Sprawdźcie, jakie są czynne sklepy pierwszego maja.

Podrobione ubrania lądowały na aukcjach. Oszukali firmy na ponad milion złotych

Gdzie na zakupy 1.05.2022?

Pierwszy Maja 2022 to święto państwowe i dzień wypadający w niedzielę. Wszystkie sklepy zatrudniające na umowę o pracę będą zatem nieczynne. Nie mamy więc co liczyć na zakupy 1.05 w supermarketach i galeriach handlowych. Nie znaczy to jednak, że w Święto Pracy w ogóle nie zrobimy zakupów. Otwarte mogą być niektóre małe sklepy osiedlowe i punkty franczyzowe, jak Żabka, Freshmarket czy Carrefour Express, pod warunkiem, że za kasą staną właściciele. Pilne zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych, które są otwarte niezależnie od świąt i niedziel bez handlu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze