Szczepionka na koronawirusa już jest. Powstała w Rosji

i

Autor: pixabay Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem

Samoloty, kawiarnie, pociągi – tylko dla ZASZCZEPIONYCH. Władze stanowczo o zmianach!

2021-07-13 9:29

od 1 sierpnia samoloty, pociągi, szpitale, restauracje, kawiarnie i centra handlowe będą dostępne wyłącznie dla osób z paszportem covidowym czyli dla w pełni zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu - takie zdania padły w poniedziałek (12 lipca) z ust prezydenta. Czy klamka już zapadła?

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w poniedziałkowym (12 lipca) wystąpieniu telewizyjnym wprowadzenie od 15 sierpnia obowiązkowych szczepień dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Oznajmił, że kraj zmaga się ze znacznym wzrostem liczby zakażeń wariantem koronawirusa Delta.

Prezydent powiedział, że próba ograniczenia rozprzestrzeniania się wariantu Delta to "walka z czasem". "Jeśli nie zaczniemy działać teraz, liczba przypadków (zakażeń) i hospitalizacji wzrośnie" - podkreślił.

Zapowiedział również, że obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego dotyczącego szczepienia bądź odporności na Covid-19 będzie od sierpnia dotyczył osób wybierających się do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, planujących przejazd pociągiem lub długą podróż oraz odwiedzanie placówek medycznych. Dodał, że mniej więcej za 10 dni certyfikat ten będzie obowiązywał również w miejscach rozrywki i placówkach kulturalnych.

Macron oznajmił również, że wiek emerytalny musi zostać podniesiony, a projekt wdrożenia reformy emerytalnej zostanie wznowiony, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne.

Poinformował, że w ocenie rządu wzrost gospodarczy kraju w 2021 roku wyniesie 6 proc. PKB, co sprawi, że Francja znajdzie się "na czele gospodarek europejskich". Dodał, że udało się odtworzyć 187 tys. miejsc pracy z około 300 tys., które ze względu na pandemię zostały zlikwidowane od początku 2020 roku.

Sonda
Czy wprowadzenie odpłatności za usługę przy szczepieniu to dobre rozwiązanie?
Czym grozi nieszczepienie dziecka szczepionką MMR (odra, świnka, różyczka)?