„Rzeźnik Mariupola” nowym zastępcą Szojgu. To efekt nieudanej mobilizacji w Rosji

i

Autor: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV/Twitter @TadeuszGiczan

„Rzeźnik Mariupola” nowym zastępcą Szojgu. To efekt nieudanej mobilizacji w Rosji

2022-09-24 13:16

Zastępca Siergieja Szojgu, wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej gen. Dmitrij Bułhakow został zdymisjonowany. Był odpowiedzialny za logistykę. Nowym zastępcą Szojgu został gen. Michaił Mizincew, który w czasie ataku na Ukrainę dowodził między innymi oblężeniem Mariupola.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że wiceminister obrony generał Dmitrij Bułhakow został zdymisjonowany. Powodem usunięcia prawdopodobnie są porażki na froncie, a także nieudana mobilizacja w Rosji. Nowym zastępca Siergieja Szojgu został gen. Michaił Mizincew, który odpowiedział za oblężenie Mariupola, przez co nadano mu miano „rzeźnika Mariupola”.

Gen. Bogusław Pacek: Zagrożenie bronią atomową nie było tak poważne od lat

Omyłkowe mobilizacje na wojnę

 Przywódca Jakucji, na wschodzie Syberii, Ajsen Nikołajew oświadczył, że mogło dojść do omyłkowych mobilizacji. Osoby, których to dotyczy wrócą do domów.

- Są przypadki mobilizacji obywateli, którzy nie powinni być wcielani do wojska. Na przykład przypadki wezwań wielodzietnych ojców, którzy mają czworo i więcej dzieci poniżej 16. roku życia - napisał w Telegramie.

Zapewnił, że „wszyscy, którzy zostali zmobilizowani przez pomyłkę, powinni wrócić. Te działania już się zaczęły"

Amerykański Instytut Badań nad Wojną zauważą, że chaotyczna i nieprzemyślana mobilizacja Rosjan może powodować coraz więcej problemów. Głównym z nich jest to, że warunki mobilizacji są niejednolite, a to może zaostrzać napięcia społeczne.