Rosja wręcza medale ze egzekucje Ukraińców. Gwałty nazywają randkami

i

Autor: EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE Rosja wręcza medale ze egzekucje Ukraińców. Gwałty nazywają "randkami"

Rosja wręcza medale ze egzekucje Ukraińców. Gwałty nazywają "randkami" [NAGRANIE]

2022-04-22 17:03

Rosja zachęca do okrucieństw swoich wojskowych i wręcza im medale za egzekucję cywilów - podaje Ukrinform. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagranie rozmów rosyjskich żołnierzy, które ma to potwierdzać. Żołnierze mieli też opowiadać o gwałtach na Ukrainkach nazywając je "randkami". Wysłuchaj szokującego nagrania.

Medale za egzekucje

Rosja zachęca do okrucieństw swoich wojskowych i wręcza im medale za egzekucję cywilów. Potwierdza to kolejna rozmowa dwóch Rosjan, którzy chwalili się swoimi 'osiągnięciami' na wojnie - napisano w oświadczeniu.

Opublikowano rozmowę dwóch żołnierzy, którzy opowiadają o zabiciu cywilów. - Mieliśmy tu 25 cywilów, jechali autobusem. Zabiliśmy ich - przyznał jeden z nich. Inny chwali się, że planuje zgwałcić Ukrainkę, nazywając to "randką". - Poznałem tu dziewczynę, myślę o randce z nią. Dla dwojga. Odmówiła. Siedzi tu jednak ze mną - słyszymy.

Czytaj także: "Rakiety balistyczne Putina". Tusk OSTRO o Ziobrze i Morawieckim

- Najeźdźcy nie będą mieli jednak dużo czasu, by radośnie obnosić się ze swoimi okrucieństwami. Odpowiecie za każde przestępstwo! - przekazuje SBU.

Kolejne masowe groby

- Kolejne odkrywane miejsca zbrodni najeźdźców wywołują wzrost antyrosyjskich nastrojów wśród Ukraińców; zarówno względem władz Rosji, jak i jej społeczeństwa - oceniają eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.

- Od 3 do 9 tys. osób mogło zostać pochowanych w zbiorowej mogile we wsi Manhusz nieopodal Mariupola – powiadomiły lokalne władze, opierając się na danych satelitarnych. Na zdjęciach mogiła przypomina miejsce masowego pochówku w Buczy, gdzie znaleziono ciała 70 ofiar, ale jest 20 razy od niego większa. Doniesienia te potwierdzają w swoich zeznaniach świadkowie, którzy informowali o rosyjskich transportach ciał z Mariupola i składowaniu ich w zbiorowych grobach na przedmieściach miasta. Jego władze szacują łączną liczbę zamordowanych w Mariupolu na 22 tys.

Czytaj także: Odkryto masowe groby w Mariupolu - "największa zbrodnia wojenna XXI wieku" [FOTO]

Niedaleko miasta okupanci mieli zorganizować cztery ośrodki filtracyjne, w których przetrzymują i sprawdzają osoby chcące ewakuować się na terytoria kontrolowane przez Ukraińców. W ramach tego procesu identyfikowani są urzędnicy i pracownicy sektora budżetowego Mariupola, którzy następnie trafiają do aresztów, gdzie są przesłuchiwani i torturowani.

W Mariupolu Rosjanie nadal bombardują i ostrzeliwują teren zakładu Azowstal, w którym oprócz obrońców przebywa również ludność cywilna.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Artyści w centrum Lwowa grają pieśni patriotyczne

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudne słowa. Ile błędów zrobisz?

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawną pisownię: