Rosja chce zająć Odessę: "Stwierdzono wystrzelenie z morza kilku rakiet"

2022-05-25 18:39
Rosja chce zająć Odessę: Stwierdzono wystrzelenie z morza kilku rakiet
Autor: PAP/Alena Solomonova Rosja chce zająć Odessę: "Stwierdzono wystrzelenie z morza kilku rakiet"

Zajęcie i okupacja Odessy nad Morzem Czarnym pozostaje jednym z priorytetów sił rosyjskich – poinformowała w środę rzeczniczka dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk na briefingu. "Stwierdzono wystrzelenie z morza kilku rakiet" - podała.

Okręty wroga przegrupowują się, wzmacniają, przewożą ładunki, usiłują zająć niektóre pozycje, w tym na Wyspie Węży. Na Krymie są rozmieszczane dodatkowe dywizjony obrony przeciwlotniczej, bo wróg już zdaje sobie sprawę, że ataki na jego okręty to nie mrzonka, tylko realna możliwość” – oznajmiła rzeczniczka dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk.

Czytaj także: Rosja chce opanować obwód ługański: "Wychodzą dosłownie z każdej szczeliny, niczym karaluchy"

Jak powiedziała, rosyjskie okręty wyposażone w rakiety nadal przebywają w północno-zachodniej części akwenu Morza Czarnego i stanowią zagrożenie nie tylko dla południa Ukrainy, ale i całego kraju. Dodała, że stwierdzono wystrzelenie z morza kilku rakiet w różne regiony Ukrainy.

Najsilniejszy policjant w Polsce. Gorzowski funkcjonariusz nie ma sobie równych

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie mają nawet miliona mieszkańców. Ile wiesz o tych państwach?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co jest stolicą Czarnogóry?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze